Home / Aktualności / The Grand Finals 2016 – gorąca porcja nowych informacji nt. Mistrzostw Świata World of Tanks

The Grand Finals 2016 – gorąca porcja nowych informacji nt. Mistrzostw Świata World of Tanks

The Grand Finals 2016 artwork 01

Za niewiele ponad tydzień, bo już 8 i 9 kwietnia w hali warszawskiego Torwaru odbędzie się międzynarodowy turniej eSportowy w World of Tanks rangi mistrzowskiej. Znamy już listę drużyn uczestniczących w The Grand Finals 2016, które przyjadą ze wszystkich zakątków globu, aby rywalizować o tytuł mistrzów świata i ponad 1 200 000 zł (300 000 USD) w puli nagród.

Na żywo, przed warszawską publicznością wystąpi 12 aktualnie najlepszych drużyn w rozgrywkach eSportowych World of Tanks. Europę reprezentować będą doskonale znane warszawskiej publiczności drużyny Kazna Kru (z Polakiem w zespole), Wombat on Tanks i Tornado Rox. Zaa Atlantyku, z obu Ameryk, przylecą eClipse, zwycięzcy srebrnej ligi, drużyna weteranów SIMP oraz Red Canids, pierwszy zespół rodem z Brazylii. Przedstawicielami Wspólnoty Niepodległych Państw będą Natus Vincere (mistrzowie z 2014 roku), zwycięzcy ligi złotej Not So Serious oraz aktualni mistrzowie, zwycięzcy The Grand Finals 2015 – Hellraisers. O tytuł powalczą również zespoły z Azji – wicemistrzowie z 2015 roku EL Gaming, nowi na tak dużej imprezie GoldBass oraz Yato z Chin. Patrząc na dokonania tych drużyn oraz aktualną formę, szykują się pasjonujące zawody.

Aby panować nad gorącą akcją wewnątrz hali, na zewnątrz Torwaru zostaną postawione dwa prawdziwe czołgi T-34-85 oraz M4A1 Sherman. Dla fanów militariów i historii wojskowości będzie to dobra okazja, aby zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie z maszynami, które uważane są za zwycięzców II Wojny Światowej. Równie interesujący jak te prawdziwe, będzie również specjalnie przygotowany na Grand Finals 2016 czołg w World of Tanks – M 41 90 GF. Cechuje go doskonały zasięg widzenia, duża szybkość oraz wyjątkowy, czarny kamuflaż. Będzie on dostępny od 1 kwietnia w Azji i USA, a od 3 kwietnia w Europie.

Mistrzostwa Świata World of Tanks – Grand Finals 2016 – w Warszawie to wydarzenie w pełni darmowe i otwarte dla publiczności. Możliwość oglądania najlepszych eSportowców świata na żywo, strefa wirtualnej rzeczywistości, konkursy i turnieje w World of Tanks na komputerach i Playstation 4 z pewnością zapewnią dobrą rozrywkę dla wszystkich zainteresowanych. Wejście dla publiczności w piątek i sobotę od godziny 10.00.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.