Home / Aktualności / gry / The Division patch 1.2 – kolejne ciekawe informacje do nadchodzącej łatki

The Division patch 1.2 – kolejne ciekawe informacje do nadchodzącej łatki

Tom Clancy's The Division - promocja NVIDIA 03

The Division patch 1.2, łatka wprowadzająca nie tylko poprawki ale i nowe elementy, ustalony został na 24 maja, a więc dosłownie za kilka dni.

Jedną z bardziej ciekawych nowości mają być misje “Znajdź i zniszcz” (Search and destroy) będą dostępne na Manchatanie kiedy to wszystkie inne w tym sektorze zostaną przez gracza ukończone. W misjach S&D do naszych zadań będzie należała eliminacja wrogów poziomu 30+, a następnie zdobycie informacji wywiadu (Target Intel). Informacje te z kolei dadzą nam dostęp (po zdobyciu ich odpowiedniej ilości) do misji z celami o wysokim priorytecie (High Value Target).

Division patch 1.2 01

Misje z celami o wysokim priorytecie oznaczone jako krytyczne, które wykonamy dadzą nam dostęp do kolejnych, a także możliwość podglądu jakie cele się w nich znajdują, tym samym oferując wgląd czy warto się interesować daną misją czy nie.

Dwie dostępne w naszej głównej bazie postacie NPC dostarczą 6 dziennych oraz 4 tygodniowych misji, dostępnych z poziomy misji wywiadowczych (Intel). Należy jednak zaznaczyć, że tygodniowe misje są nieco trudniejsze od ich normalnych odpowiedników, coś co niektórzy gracze powinni mieć na uwadze.

Tak samo jak misje wysokiego ryzyka są podobne do misji z celami o wysokim priorytecie, tak w tym pierwszym przypadku zyskujemy większe szanse na sprzęt wyższej klasy (High End). Niemniej jednak gdy nie uda nam się wykonać którejkolwiek z nich, będziemy musieli wykupić ponownie daną misję.

Division patch 1.2

Kolejną ważną, o ile nie najważniejszą a tym samym najciekawszą zmianą w The Division patch 1.2, ma być możliwość kradzieży rzeczy, które agenci wysyłają helikopterem z Dark Zone (extraction). Gdy wrogi agent przetnie linę przed zakończeniem ekstrakcji, cały loot który się na niej znajdował upadnie na ziemię i będzie możliwy do przechwycenia. 

Super, no nie? Nie do końca, bowiem taka akcja przyczyni się do oznaczenia agenta jako rogue (wróg publiczny), a tym samym jeszcze bardziej skupi na nim uwagę. Co więcej, gracze mogą specjalnie umieszczać w pojemnikach wysyłki niskiej wartości rzeczy, a później atakować złodzieja, podbijając sobie statystyki. Co by nie było zmiana ta uniemożliwi oddanie rzeczy do ekstrakcji, oraz natychmiastowe oddalenie się w celu zmniejszenia ryzyka na zaatakowanie nas przez innych agentów.

Nowa łątka ma ponadto oferować “tajemnicze przedmioty”, które otrzymamy od specyficznych wrogów (named enemies), zostawiających je w zabezpieczonych workach.

Takie przedmioty, które znajdą się w naszym posiadaniu będziemy mogli sami wykorzystać, lub też dać naszym znajomym. Wśród nich znajdą się zarówno kredyty DZ, specjalne bronie (w tym High End), a także inne rzeczy. Zabezpieczone worki z rzeczami, można będzie także wysłać helikopterem, które pojawią się w naszym inwentarzu. Niemniej jednak będziemy musieli się zdecydować na “pewnik” czyli np. daną broń czy element wyposażenia, lub na “niespodziankę”, dodającą kolejny element zaskoczenia.

No i jak podobają się wam nowe funkcje, które łatka 1.2 do The Division przyniesie już za kilka dni. Warte uwagi, czy nie? Naszym zdaniem jeszcze bardziej urozmaicą rozgrywkę, w tym obudzą graczy, którzy już się przyzwyczaili do pewnych zachowań.