Home / Aktualności / gry / The Division – kwietniowa aktualizacja i szczegóły dodatków DLC

The Division – kwietniowa aktualizacja i szczegóły dodatków DLC

tom clancy the division
The Division
– jednak z najbardziej popularnych produkcji studia Ubisoft oczekuje obecnie kwietniowej aktualizacji, a w zasadzie dwóch (darmowych), a także trzech dodatków DLC dostępnych w ramach przepustki sezonowej (season pass).

Podczas wczorajszej imprezy poświęconej tym dodatkom i aktualizacjom, Ubisoft wyjaśniło ich szczegóły i poinformowało o planach odnośnie tej gry. Zobaczmy zatem czego możemy się spodziewać, no i czy warto kupić season pass aby cieszyć się dodatkową treścią.

Darmowe dodatki

Pierwszy z dwóch darmowych dodatków / rozszerzeń o nazwie “Incursion” wprowadzą nowe aktywności, które mają być trudniejsze niż obecnie dostępne wyzwania (challenges). Ponadto gracze otrzymają cztery nowe zestawy broni, handlowanie rzeczami z Lootu oraz kilka innych niespodzianek. Wśród nich warto nadmienić zadania dedykowane zespołom (Squads) oraz nagradzanie drużyn z rzeczami o najwyższej klasie i statystykami.

W aktualizacji 1.1 znajdzie się również więcej dziennych i tygodniowych zadań (daily challenges), z naciskiem na drużynę

The Division Incursion update

Falcon Lost – pierwszy z części składowych Incursion, osadzony będzie w podziemnej lokalizacji przypominającej sieć wodociągów. Lokalizacja ta jest też twierdzą batalionu Ostatnich Ludzi i będziemy mogli w nim grać na poziomie trudnym jeśli nasz poziom wynosi co najmniej 31, oraz trybie wyzwania, który jest jeszcze trudniejszy. Utrudnieniem z pewnością będzie brak tzw. checkpointów (punktów kontrolnych), co wiąże się z tym, że jeśli nasza drużyna polegnie, będziemy musieli zacząć całą misję od nowa.

Wrogowie w grze będą mogli wysyłać drony w czasie walki, a także pojawią się z tarczami, co będzie się przekładało na odpowiednik walki z bossem. Co więcej, kule nie będą w stanie penetrować niektórych obiektów, przez co gracze będą musieli pomyśleć nad innymi taktykami wykańczania przeciwników i niszczenia obiektów. Równie interesująca okaże się funkcja śledzenia naszych kompanów przez kamerę, gdy nasz agent zginie w grze.

Nowe “Zadania” (Assignments) stanowić mają również ważny aspekt tego dodatku. Tak jak poboczne misje są dla gracza opcjonalne i aktualizowane dziennie, tak wypełniając wspomniane “zadanie” zdobędzie nam odpowiednią ilość kredytów Phinix, sprzętu Division oraz innych.

 Jak zapewne grający w The Division wiedzą, poziom naszego gracza jest zablokowany na poziomie 30, jednak gracze będą mogli go podrasować dzięki nowej broni i dodatkom. Ubisoft poinformował, że bonusy za sprzęt i talenty zmienią sposób w jaki gramy naszą postacią.

Tak na przykład niektóre rzeczy są niezwykle rzadkie, a niektóre występują tylko w Dark Zone 0 mowa tu o Path of the Nomad.Trzy kolejne zostały nazwane Sentry’s Call, Striker’s Battle Gear oraz Technician’s Authority – każdy stworzony do danego stylu gry np. precyzji.

Dodatek ten wprowadzi także zaopatrzenie w Dark Zone, co spowoduje wzmożoną o nie walkę pomiędzy graczami, tak samo jak mocniejszą ich obroną przez AI. Ważne jest to, że loot nie jest skażony, nie musi być wysłany helikopterem (extracted) i nie może być skradziony po tym jak go zdobędziemy.

Interesujące dla niektórych okaże się z pewnością “handlowanie” pomiędzy graczami rzeczami poprzez ich porzucenie. Jeśli chodzi o Dark Zone i rzeczy tam zdobyte, handlując musimy się upewnić, że rzucamy je wewnątrz komory przejściowej.

Drugi darmowy dodatek “Conflict” z kolei odda nam do dyspozycji okrąg New York Columbus, a także wzbogaci się o pewne nowe funkcje w Dark Zone.

 

Płatne dodatki DLC

Dostępne za pośrednictwem przepustki sezonowej trzy dodatki DLC stanowią Podziemia (Underground), Przetrwanie (Survival) oraz Bój na śmierć i życie (Last Stand). Pojawią się one do końca roku i wprowadzą nowe lokalizacje, misje i niebezpieczeństwa w Nowym Jorku.

Posiadacze konsol Xbox One otrzymają do wcześniejszy o 30 dni dostęp do wspomnianych dwóch pierwszych DLC, natomiast Incursion, Conflict oraz Last Stand będzie dostępny równocześnie na wszystkich platformach.

 

Tak więc jak widzicie, panowie z Ubisoft pracuję pieczołowicie rozwijając grę The Division konsekwentnie o nowe dodatki i funkcje, co z pewnością odbije się pozytywnie zarówno na ich sprzedaży, jak i liczbie grających w nią graczy.

the division year one dlc update

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.