Home / Aktualności / The Company – Classic Amiga Games zgłosiło popełnienie przestępstwa związane z grą Franko 2

The Company – Classic Amiga Games zgłosiło popełnienie przestępstwa związane z grą Franko 2

Aż ciężko uwieżyć, że od pierwszej informacji odnośnie FRANKO 2: REVENGE IS BACK minęło już 8 lat. Niektórzy od tego czasu zdążyli już o zapowiadanej przed laty kontynuacji legendarnego pierwowzoru, w tym ci którzy wsparli ten tytuł. Jak więc posuwają się pracę nad Franko 2? 

Sądząc po wszczętej sprawie przez organy ścigania, niezbyt dobrze bowiem deweloperzy którzy zgarneli ponad38 tys. zł za pośrednictwem wspieram.to zapadli się pod ziemię. Niemniej jednak przez długi czas udawało się utrzymać pozory. W 2015 roku można było zobaczyć pierwsze zrzuty ekranu pokazujące postępy. Niemniej jednak jeden z wspierających ten projekt – The Company – Classic Amiga Games już po 3 latach zaczął tracić nadzieję aby w końcu w 2016 roku uzyskać od wspieram.to zwrot pieniędzy.

Wspieram.to w odpowiedzi zaczęło się przerzucać odpowiedzialnością z twórcami Franko. Zaczęły się wzajemne oskarżenia – efektem których The Company było odsyłane od jednej osoby do drugiej. Wspieram.to nie odpowiedziało na wysłane im pismo przez 5 lat, w związku z czym do akcji wkroczyły w końcu organy ścigania poinformowane o popełnieniu przestępstwa. 

„Po 5 latach, w czerwcu 2021 roku powiedzieliśmy: TAK NIE MOŻE BYĆ. Obawiamy się, że mogliśmy paść ofiarą oszustwa nie tylko my, ale również wszystkie inne osoby, które wpłaciły pieniądze na projekt wspieram.to Franko 2. Dla The Company nie jest normą i wzorcem wyłudzanie pieniędzy i żerowanie na sentymencie ludzi – takie zachowania z całą mocą piętnujemy i potępiamy! Obawiamy się, że brak dalszej reakcji z naszej strony mógłby sprawić, że jeżeli miało tu miejsce oszustwo – osoby w to zamieszane będą się czuły bezkarne i w przyszłości znowu zrobią przekręt. W związku z powyższym informujemy, że dnia 15 czerwca 2021 roku złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa do organów ścigania przez grupę Wspieram.to”

Także i nam jest przykro, że potencjał jaki mogła mieć kontynuacja Franko został zaprzepaszczony. Nie można zapominać o zawodzie wielu graczy, zarówno tych którzy grali w orginał jak i tych, którzy postanowili zaufać twórcom mimo tego, że byłoby to ich pierwsze zetknięcie się z bojowniczym Frankiem. Teraz czasu się nie cofnie ale mamy nadzieję, że zarówno The Company jak i inni wspierający ten pojekt odzyskają pieniądze. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.