Home / Aktualności / The C64 Mini zadebiutuje na wiosnę!

The C64 Mini zadebiutuje na wiosnę!

Odświeżona i zarazem zminiaturyzowana, w pełni licencjonowana wersja legendarnego komputera Commodore 64 już wkrótce pojawi się w sprzedaży. Model o nazwie The C64 Mini po 35-latach ma przywrócić do życia najlepiej sprzedający się komputer domowy na świecie, który w latach swojej świetności sprzedał się w liczbie ponad 17 mln egzemplarzy. 

Już wkrótce nie tylko tylko gracze pamiętającym oryginalny sprzęt od Commodore będą mogli ponownie cieszyć się hitami na tę platformę, ale także młodsi gracze, którzy nie mieli wcześniej okazji zetknąć się z legendarną “mydelniczką”. Przypomnijmy, że wersja sprzed lat sprzedawana była od 1982 do aż 1994 roku.

The C64 Mini będzie zminiaturyzowaną, współczesną wersją C64 z lat 80. z koniecznymi obecnie modyfikacjami, jak choćby obsługą standardu HDMI czy złączami USB. Obraz poprzez port HDMI ma być wyświetlany w rozdzielczości 720p.

Retro Games i BBG przywróciły to, co od lat było symbolem roku 1984, C64 i Boulder Dash – powiedział Stephan Berendsen, prezes BBG Entertainment GmbH.

W skład zestawu The C64 Mini wejdzie:

  • komputer The C64 Mini
  • joystick z przewodem o długości 1,5 m
  • przewód HDMI o długości 1,2 m
  • przewód zasilający o długości 1,2 m (bez zasilacza)
  • instrukcja obsługi

Ponadto klienci otrzymają zestaw kultowych gier (pełną listę zamieszczamy poniżej), wśród których znajdą się m.in. takie hity jak Boulder Dash, Paradroid, Pitstop II, Speedball czy Super Cycle.

Rynkowy debiut ww. maszyny planowany jest na 29 marca 2018 roku. Już teraz jeden z australijskich sklepów oferuje w przedsprzedaży opisywany tu sprzęt w cenie 149 dolarów australijskich, co daje nam kwotę około 396 zł.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.