Home / Aktualności / The C64 Mini – kolejna retro konsola niebawem trafi na rynek

The C64 Mini – kolejna retro konsola niebawem trafi na rynek

The C64 Mini

Ostatnimi czasy powraca moda na retro komputery i konsole, a The C64 Mini to jeszcze bardziej potwierdza. Póki co na rynku dostępne jest Nintendo Classic mini, The Recreated Sinclair ZX Spectrum (cena ok. 180zł), zaś w przygotowaniu są wspomniane The C64 mini, klasyczne „odnowione” C64 oraz AtariBox, o którym już kilkukrotnie pisaliśmy.

Wróćmy jednak do naszego małego C64, które pojawi się w cenie ok. 340 zł i zawierać będzie poza jednostką główną jeden joystick będący dokładnym odzwierciedleniem tego z oryginalnego zestawu sprzed wielu lat.

Część „martwych” już portów z oryginału zastąpiono przez dwa USB oraz wyjście HDMI. Zachowała się natomiast pełnowymiarowa klawiatura z klawiszami funkcyjnymi. Twórcy postarali się również o imitację migotania telewizora CRT stosując odpowiedni filtr. Co więcej w zestawie dorzucili oni 64 klasyki Commodore w tym gry sportowe, strzelanki, platformówki oraz inne. 

Na tym praktycznie dobre wiadomości się kończą bowiem The C64 Mini (tak właśnie będzie się ono nazywało a nie C64 mini) pojawi się dopiero po nowym roku, omijając najważniejszy okres sprzedaży czyli Święta Bożego Narodzenia. Pełne, można by rzec „wypasione” C64 miało się pojawić od tych samych twórców szukających funduszy na Indiegogo w grudniu 2016, aczkolwiek wspierające je osoby nadal nie otrzymały obiecanych jednostek więc z The C64 mini może być podobnie (miejmy nadzieję, że nie). A jak z wami, nastawiacie się na zakup retro konsoli w tym roku?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.