Home / Aktualności / The Blitz Cup – esportowy turniej w World of Tanks Blitz rusza już wkrótce!

The Blitz Cup – esportowy turniej w World of Tanks Blitz rusza już wkrótce!

Już w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 19:00 czasu polskiego rozpocznie się europejska edycja The Blitz Cup czyli eSportowych rozgrywek w World of Tanks Blitz. Najlepsze drużyny starego kontynentu zmierzą się ze sobą aby wyłonić mistrza Europy i podzielić nagrodę w wysokości 50 000 dolarów. W całym turnieju The Blitz Cup, który obejmuje 4 regiony (Europa, CIS, Azja, Ameryka) łączna pula nagród sięga 200 000 dol. (ok. 756 000 zł)!

Rywalizujące drużyny to:

  • [LGN] Legion
  • [LOCA] AnimalPlanet
  • [EG-] Hey lol
  • [RA1D] RA1D

Podział nagród w turnieju Blitz Cup:

  • 1. miejsce: 25,000 dolarów (ok. 94 500 zł) i unikatowy emblemat
  • 2. miejsce: 15,000 dolarów (ok. 56 700 zł) i unikatowy emblemat
  • 3. miejsce: 7,000 dolarów (ok. 26 460 zł ) i unikatowy emblemat
  • 4. miejsce: 4,000 dolarów (ok. 15 120 zł)

– W tym roku The Blitz Cup odbywa się wyłącznie online, co jest dla nas dużym wyzwaniem,” mówi Daria Klimchuk, kierownik eSportu w World of Tanks Blitz. – Zdecydowaliśmy się na inny format w tym roku, ale na pewno wydarzenie będzie godne zapamiętania, głównie ze względu na dużo większą liczbę uczestniczących drużyn w całym sezonie oraz dwukrotnie wyższą pulę nagród niż w zeszłym roku! –

Tym razem po raz pierwszy w historii gracze na Nintendo Switch będą brali udział obok tabletów, telefonów i Mac-ów. Nowością jest również nagradzanie widzów za uczestnictwo w transmisji. Podczas mistrzostw, za oglądanie przez półtorej godziny piątkowych zawodów, dostaniemy 5 kluczy do specjalnych, turniejowych kontenerów. W Sobotę nagrody będą jeszcze lepsze, bo na zdobycie czeka aż 7 kluczy, rzadkie boostery, potrójne doświadczenie, kamuflaże oraz specjalny awatar.

Dwa z czterech regionalnych turniejów Blitz Cup już się zakończyły. W Azji zwycięzcami zostali HLV, natomiast w regionie CIS Сrocodiles. W ten weekend poznamy najlepszą europejską drużynę, a pod koniec miesiąca dowiemy się kto jest najlepszy w Ameryce!

Aby obejrzeć stream zapraszamy pod ten adres -> https://youtu.be/c7r741U-qco 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.