Home / Aktualności / Test dwupasmowej, bezprzewodowej karty sieciowej Mercusys MU6H AC650

Test dwupasmowej, bezprzewodowej karty sieciowej Mercusys MU6H AC650


Łączność bezprzewodowa jest w obecnych czasach bardzo ważna, a w zasadzie nie możemy bez niej żyć. Już dawno temu telefon przestał nam wystarczać pod względem podstawowych funkcji, co przerodziło się w potrzebę rozwoju sieci (obecnie 5G) w celu zapełnienia wrażeń, gdziekolwiek byśmy się nie udali, w jak najszybszej, najbardziej komfortowej formie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku komputerów, które lepiej lub gorzej radzą sobie z próbami uwolnienia od kabli.

Pomimo tego, że (praktycznie) każdy komputer wyposażony jest kartę sieciową, nie każda karta jest wystarczająco szybka lub co gorsze, możemy nie mieć gniazdka sieciowego w jego pobliżu, w związku z czym zostaniemy postawieni przed wyborem ciągnięcia kabla do routera lub, kupno bezprzewodowej karty sieciowej. Jeśli chodzi o tę drugą opcję, w niniejszym teście postaramy się wam przybliżyć model MU6H firmy Mercusys, marki należącej do TP-Link, znanego producenta sprzętu sieciowego (m.in. kart, routerów, switchy).

Przesyłka, która dotarła do naszej redakcji, zawierała nie tylko dwupasmową, bezprzewodową kartę sieciową Mercusys MU6H AC650, ale również inteligentne gniazdko Tapo P100 (które mieliśmy okazję również dla was testować) i kamerkę Tapo C200, którą przybliżymy wam już niebawem. 

Mercusys MU6H AC650 jak mogliście już zauważyć do karta sieciowa USB w dosyć kompaktowych rozmiarach. W pudełku poza samą kartą otrzymujemy jedynie instrukcję obsługi, która na szczęście jest również w języku polskim. Jest ona dosyć małych rozmiarów, jednak nie powinien mylić was jej rozmiar, gdyż ten mikrus oferuje całkiem sporą dawkę emocji. Miniaturyzacja bowiem posunęła się na tyle, że w obecnych czasach szybkiego układu komunikacji bezprzewodowej można się spodziewać nawet w smartfonie.

 

Instalacja

Jak się przekonacie już za chwilę, produkt Mercusys zapewnia nie tylko stabilne połączenie w miejscach, które straszyły siłą sygnału, ale ponadto oferuje przyzwoite transfery i łatwość montażu. Kartę można też użyć w starszych laptopach, choć tutaj wymaganiem będzie posiadanie portu USB. My jednak przetestowaliśmy produkt Mercusys, wykorzystując redakcyjny komputer usytuowany w niefortunnym miejscu, w którym nie tylko nie było gniazdka sieciowego, ale również sygnał wi-fi był co najmniej „słaby”. Patrząc na wielkość karty sieciowej przysłanej nam na testy, nie mieliśmy jednak zbyt dużych nadziei, jednak jak się później okazało, maluch nas trochę zaskoczył.

Instalacja urządzenia polega na uruchomieniu programu bezpośrednio z karty sieciowej (występuje ona jako urządzenie w eksploratorze plików). Mercusys udostępnia bowiem sterowniki wraz z programem instalacyjnym w urządzeniu, co można zauważyć na zdjęciu poniżej. Po uruchomieniu oprogramowania i kilku kliknięciach karta była gotowa do pracy a my do testów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ umożliwia nam szybszą instalację urządzenia, niemniej automatyczne rozpoznanie karty w systemie byłoby jeszcze lepsze.

 

  1. Wstęp i instalacja
  2. Specyfikacja i testy
  3. Podsumowanie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.