Home / Aktualności / Tenda Nova MW3 AC1200 – system mesh rozszerzający zasięg sieci Wi-Fi

Tenda Nova MW3 AC1200 – system mesh rozszerzający zasięg sieci Wi-Fi

Podsumowując, chcielibyśmy wspomnieć, że test Tenda Nova MW3 AC1200 czy ogólnie urządzeń sieciowych, nie był z pewnych względów na celowniku naszych zainteresowań. Niemniej jednak, gdy nadarzyła się taka możliwość, nie mogliśmy sobie odmówić bliższego przyjrzenia się systemowi Mesh sieci Wi-Fi, szczególnie mając na uwadze narzekania pracowników redakcji co do słabego sygnału sieci bezprzewodowej w pewnych częściach budynku.

Dzięki Nova MW3 byliśmy nie tylko w stanie rozszerzyć zasięg Wi-Fi, ale przede wszystkim wzmocnić sygnał i stabilność sieci, a do tego wydłużyć czas pracy na baterii urządzeń (smartfony, tablety itp.), które łączyły się z Internetem w newralgicznych punktach naszej siedziby.

Tenda udowodniła tym samym, że potrafi stworzyć urządzenie, które nie tylko działa, ale również jest konfigurowalne i zarządzane się w bardzo prosty sposób. Podczas gdy mieliśmy możliwość testować Nova MW3 z pokryciem do 200 m2, firma ma w ofercie systemy, które są w stanie pokryć znacznie większą powierzchnię. Do tego system Mesh można w bardzo łatwy sposób rozszerzyć, dokupując kolejne kostki i dołączając je do naszego “bazowego” systemu.

Czy można zatem polecić system Nova MW3 AC1200? Zdecydowanie tak. W dosyć atrakcyjnej cenie ok 300 zł otrzymujemy solidne rozwiązanie do wzmocnienia nie tylko zasięgu i siły sygnału naszej bezprzewodowej sieci, ale również dla możliwości łatwej konfiguracji i zarządzania nią za pomocą aplikacji. Nie zapominajmy również, że mocniejszy sygnał to dłuższy czas pracy na baterii, z uwagi na to, że nasze urządzenie nie musi się “wysilać”, aby złapać dobry, mocny sygnał.

Wyniki testów przed i po implementacji systemu Tendy są jednoznaczne. Udało nam się wyeliminować tzw. słabe punkty pokrycia Wi-Fi, a także znacznie wzmocnić siłę sygnału. Z ciekawych funkcji, z których może (a nawet powinien) skorzystać typowy użytkownik, należy wspomnieć ustawienie sieci dla gości, system QoS (gracze) czy system kontroli rodzicielskiej, który umożliwia wyłączenie Internetu na poszczególnych urządzeniach w określonych godzinach w poszczególnych dniach.

 

Korzystając tym samym z okazji, chcielibyśmy podziękować pani Dominice Przewoźnik za możliwość przetestowania systemu Mesh, wraz z nagrodą redakcji.

 

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Platforma testowa, specyfikacja i testy
4. Podsumowanie

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.