Home / Aktualności / Urządzenia sieciowe / Routery / Tenda AC9 – dwupasmowy, gigabitowy router 802.11 ac w dobrej cenie

Tenda AC9 – dwupasmowy, gigabitowy router 802.11 ac w dobrej cenie

Tenda AC9 02Jeśli szukacie dobrego, niezawodnego routera do waszej domowej sieci w dobrej cenie, Tenda AC9 może uwieńczyć wasze poszukiwania sukcesem. Kosztujący ok. 230 zł router oferuje dwupasmową gigabitową sieć bezprzewodową w standardzie 802.11 ac, a jego sercem jest procesor Broadcom ARM Cortex-A7. Producent ponadto wyposażył swój produkt w 128 MB pamięci DDR3.

Podzespoły te zapewniają najwyższą wydajność w paśmie 2,4 GHz oraz 5 GHz. Podczas gdy pasmo 2,4 GHz oferuje w przypadku AC9 prędkość 300 Mbps, tak przy 5 GHz router pracować może z prędkością dochodzącą do 867 Mbps. Dzięki temu łącznie użytkownik może uzyskać nawet 1167 Mbps. Jest to trzy razy większa prędkość niż w przypadku standardowych routerów Wireless-N.

Dzięki tak dużej prędkości Tenda AC9 świetnie nadaje się do streamingu HD, grania w gry on-line, a także do zadań, które wymagają dużej przepustowości. Sprzęt ten może osiągać wysoką prędkość przesyłania danych nawet na dużych odległościach. Dzieje się tak za sprawą anten o wysokiej jakości, które oferują duży zasięg sieci bezprzewodowej. Niezawodność połączenia zapewnia także technologia Beamforming+, która zmniejsza zakłócenia spowodowane innymi urządzeniami radiowymi.

Tenda AC9 01AC9 wyposażony został ponadto w interfejs USB. Pozwala on na podłączenie zewnętrznego dysku co pozwoli na skonfigurowanie wewnętrznego serwera. Dzięki niemu użytkownicy naszej sieci będą mogli korzystać z plików.

Interfejs, który tworzyli inżynierowie Tendy dopracowany jest do perfekcji. Dzięki czemu konfiguracja dostępu do Internetu trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Nie ważne, czy jesteś doświadczonym entuzjastą komputerów, czy początkującym użytkownikiem. Oprogramowanie w prosty i intuicyjny sposób przeprowadzi każdego przez proces konfiguracji.

Jeśli zależy nam na oszczędzaniu energii powinniśmy wyłączać urządzenia elektryczne. Tenda AC9 zrobi to za nas. Po ustawieniu optymalnego czasu pracy router sam wyłączy oraz włączy połączenie Wi-Fi.

Tenda AC9Główne atuty routera Tenda AC9

  • Chipset Broadcom oferujący stabilną i szybką pracę
  • Maksymalna prędkość w obydwu zakresach 1167 Mbps. W paśmie 5 GHz wynosi 867 Mbps, w paśmie 2,4 GHz 300 Mbps.
  • Gigabitowe połączenie przewodowe
  • Wysokiej mocy wzmacniacze i anteny zewnętrzne
  • Technologia Beamforming+ zwiększająca zasięg
  • Zarządzanie harmonogramem pracy sieci
  • Port USB dla udostępniania drukarki bądź stworzenia serwera FTP


O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.