Home / Aktualności / Tenda AC1200 MU-MIMO Dual Band Gigabit WiFi router

Tenda AC1200 MU-MIMO Dual Band Gigabit WiFi router

 

Podsumowując, router Tenda AC1200 MU-MIMO jest ciekawą propozycją, szczególnie dla osób z ograniczonym budżetem. W cenie poniżej 200 zł otrzymujemy prosty zarówno pod kątem wstępnej konfiguracji, jak i późniejszego zarządzania produkt, niemniej nie pozbawiony pewnych cięć, jak się można domyśleć, ze względu na koszty. Niemniej jednak, pomimo tego, że zwykle nie zajmujemy się testami sprzętu sieciowego (w tym routerów), to gdy nadarzyła się taka możliwość, postanowiliśmy z niej skorzystać.

Dzięki routerowi Tendy można nie tylko zwiększyć lub zmniejszyć zasięg Wi-Fi (poprzez regulację siły sygnału – co jest szczególnie ważne w firmach), ale przede wszystkim wzmocnić sygnał i stabilność sieci, a do tego wydłużyć czas pracy na baterii urządzeń (smartfony, tablety itp.), które łączą się z Internetem w newralgicznych punktach.

Kończąc test routera Tenda AC 1200 MU-MIMO, chcielibyśmy powiedzieć, że byliśmy mile zaskoczeni tym kosztującym ok. 170 zł urządzeniem, a szczególnie opcjami, które oferuje, włącznie z obsługą przez aplikację. Niemniej jednak nie do końca rozumiemy brak portu USB czy nieobecność QoS, w którą jest wyposażona spora część urządzeń konkurencji, szczególnie mając na uwadze, że Tenda posiada mocny procesor na pokładzie.

Te kilka niedogodności nie przekreślają jednak produktu Tendy, a z uwagi na łatwość konfiguracji, można go polecić praktycznie każdemu.

 

 

1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Platforma testowa, specyfikacja i testy
4. Podsumowanie

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.