Home / Aktualności / Tenda A21 – nowy, dwuzakresowy wzmacniacz sygnału AC2100

Tenda A21 – nowy, dwuzakresowy wzmacniacz sygnału AC2100

Słaby zasięg czy to w domu, czy w bloku  to nadal  dosyć częsty problem o ile nie mamy albo szybkiego światłowodowego połączenia albo stosujemy wzmacniacze czy specjalne adaptery. Jednym z nowych produktów w tym segmencie jest A21 – nowy, dwuzakresowy wzmacniacz sygnału AC2100 od firmy Tenda, który został wyposażony w 4 anteny zewnętrzne o wysokim zysku, które mogą znacznie zwiększyć siłę sygnału istniejącej sieci. Pozwala on zwiększyć zasięg WiFi do niemal 300 m² dla około 30 urządzeń, zapewniając najlepszą jakość połączenia.

Zgodny ze standardem IEEE 802.11ac Wave2, A21 osiąga dwuzakresową współbieżną prędkość do 2034 Mb/s, (2,4 GHz – 300 Mb/s i 5 GHz – 1734 Mb/s). Wzmacniacz sygnału od Tendy zasilany technologią 4×4 MU-MIMO, A2100 oferuje szybkość transmisji 5GHz o 1/3 wyższą niż urządzenia AC1750 i AC1900 zasilane technologią 3×3 MU-MIMO, co pozwala cieszyć się wyższą szybkością transmisji nawet z wieloma podłączonymi urządzeniami.

Po utworzeniu mostu inteligentne wskaźniki LED mogą pomóc w znalezieniu najlepszego miejsca dla zasięgu Wi-Fi i poprawić jakość połączenia. Jeśli ekstender jest sparowany i podłączony do Internetu, użytkownik może użyć portu Ethernet do podłączenia dowolnych urządzeń przewodowych, takich jak smart TV, odtwarzacz multimedialny, konsola do gier lub komputer. Co więcej opisywany tu produkt może zapewnić nam funkcję punktu dostępowegoWystarczy podłączyć kabel sieciowy Ethernet do portu Ethernet A21 i  łatwo przekonwertować przewodowe połączenie internetowe na dwupasmowy sygnał bezprzewodowy.

Sugerowana cena brutto repeatera Tenda A21 to 198 zł.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.