Home / Konsole / Tech Dice przeprowadza alpha test gry DOOM w ten weekend na Xbox One

Tech Dice przeprowadza alpha test gry DOOM w ten weekend na Xbox One

doom-xbox-one-alpha-testy-tech-dice

Wszystkich oczekujących z niecierpliwością gry Doom od studia Bethesda pragniemy poinformować, że nasza redakcja dołączy się do zamkniętych testów alpha tej właśnie gry na konsolę Xbox One.

O ile będzie możliwy streaming nowego Dooma, to nasza redakcja przeprowadzi go publicznie na serwisie Twitch lub YouTube, a jeśli producent zabezpieczył taką możliwość, postaramy się o odpowiedni film na YT w ciągu kilku następnych dni.

Mamy nadzieję, że taka możliwość pozwoli wam rozeznać się nieco w grze oraz poznać wydajność konsoli Xbox One w tym przypadku. Nie ma wątpliwości, że Doom będzie hitem patrząc już na udostępnione w internecie filmy. Najprawdopodobniej alpha test gry DOOM, czyli przedpremierowe pole bitwy potwierdzi tą tezę.

 

 AKTUALIZACJA: Tak jak podejrzewaliśmy ale w głębi duszy mieliśmy nadzieję, że się nie stanie, Bethesda zabezpieczyła się przed wyciekami filmów z testów Dooma poprzez odpowiednią klauzulę, zakazującą udostępniania materiałów pod grożbą zbanowania konta na stałe.

W związku z tym na dniach w nimniejszym artykule znajdą się wrażenie z tej gry, zamiast obszernego materiału wideo jaki planowaliśmy.

 Krótkie testy gry wskazują, że Bethesda zupełnie niepotrzebnie broni się przed udostępnianiemmateriałów w internecie. Opisywana tu gra to solidny tytuł, który na myśl przywodzi stare dobre czasy grafik 3Dfx VooDoo i pierwszego Dooma. Starsi gracze z pewnością wiedzą o co nam chodzi.

Podczas testów Alpha jesteśmy w stanie testować tylko wspomniany tryb wieloosobowy (multiplayer), który przedstawia się niezwykle okazale, pomimo w zasadzie jednej mapy.

Oczekiwanie na dołączenie się do serwera gry umila nam klimatyczna podrasowana i nawiązująca do pierwszego Dooma muzyka. Producent po raz kolejny zagrał na pewną nutę, nie chcąc pewnie otrzymać krytyki pod tym kątem po premierze gry.

 Rozgrywka podczas testów to team deathmatch Heathvawe, z 10 minutowym trybem walki podczas którego należy zdobyć 100 punktów (1 za każde zabicie) w drużynie, lub więcej niż przeciwnik przed upływem tego czasu.

W nowym Doomie możemy grać jako Assault z wyrzutnią rakiet, karabinem plazmowym i granatem, Snajperem oraz Napastnikiem z statycznym karabinem, powtarzalną bronią oraz granatem.

Co jakiś czas podczas rozgrywki pojawia się runo demona w przypadkowym miejscu, które jeśli zdobędziemy da nam super moce w postaci niezwykłej wytrzymałości, jednej z najmocniejszej broni czy lepszych skoków. Jeśli drużynie przeciwnej uda się zabić demona, przejmuje ona owe moce, jednak należy zaznaczyć iż są one czasowe.

Mimo, że owe testy prezentują nie ukończone nadal prace nad grą, to zarówno łączenie jak i sama gra nie przedstawiała żadnych błędów, tudzież wskazując na prawdopodobne testy stabilności oraz wytrzymałości większej ilości graczy.

Dziś kończą się testy alpha gry Doom, więc jeśli tak jak my czujecie niedosyt, będziemy wszyscy musieli poczekać aż do premiery gry, gdyż bardzo wątpliwe podobne testy pojawią się niebawem.

Nam osobiście brakowało większej ilości map, broni, czy trybów rozgrywki, które bez wątpienia pojawią się w końcowej wersji gry, jednak to co zobaczyliśmy w dużej mierze nam się podobało i sprawiło, że szanse na polecenie tej gry są naprawdę duże.