Home / Aktualności / TEAMGROUP wprowadza na rynek swój pierwszy dysk SSD PCIe Gen5

TEAMGROUP wprowadza na rynek swój pierwszy dysk SSD PCIe Gen5

Choć część z nas nie przesiadła się nawet na dyski NVMe osiągające 7000 MB / s to nie powstrzymuje to TEAMGROUP, który wprowadza na rynek swój pierwszy dysk SSD PCIe Gen5 pod marką gamingową T-FORCE w ramach serii CARDEA. Dysk ten jest w stanie osiągnąć maksymalne prędkości odczytu sekwencyjnego przekraczające 13 000 MB/s i prędkości zapisu przekraczające 12 000 MB/s.  Do tego do naszej dyspozycji (ograniczonej zasobnością naszego portfela) jest maksymalna pojemność 4 TB. Gdy nośnik ten pojawi się na rynku w trzecim kwartale tego roku, będzie on flagowym dyskiem SSD PCIe Gen5 o najwyższej wydajności na rynku.

Dysk SSD T-FORCE PCIe Gen5 będzie obsługiwał najnowszą technologię NVMe 2.0 i zostanie ulepszony przy użyciu zastrzeżonej technologii w celu zwiększenia trwałości i żywotności produktu. Nowy sprzęt i wsparcie pozwolą dyskom SSD Gen5 w pełni zaspokoić potrzeby rynku komputerów do gier, strumieniowania wideo, rzeczywistości rozszerzonej (AR), rzeczywistości wirtualnej (VR) i innych domen cyfrowych nowej generacji. Na razie ceny ze względu na wczesne stadium całego przedsięwzięcia nie są jeszcze znane, aczkolwiek nie można się spodziewać ich niskiego pułapu. W końcu za wydajność się przecież płaci.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.