Home / Aktualności / Tapo C200 – recenzja kamery Wi-Fi do monitoringu domowego

Tapo C200 – recenzja kamery Wi-Fi do monitoringu domowego

Choć kamer IP jest na rynku całkiem sporo, to albo są one tanie i nie najlepsze, albo oferują przyzwoitą jakość obrazu za znacznie wyższą cenę. Poza samym designem przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na rozdzielczość oferowaną przez dany model, ale również, a może nawet przede wszystkim na łatwość konfiguracji (w tym rozbudowy o kolejne urządzenia) i funkcje oferowane przez aplikację mobilną. Dla wielu kamera IP kojarzy się z przemysłowym zastosowaniem, aczkolwiek można mnożyć szereg zastosowań w środowisku domowym, chociażby wspominając o bezpieczeństwie domu czy monitoringu naszych dzieci.

Inteligentne urządzenia (w skład których można również zaliczyć testowaną przez nas kamerkę) w tym Tapo C200 – kamera IP do monitoringu wewnętrznego, ułatwiają nasze codzienne życie poprzez automatyzację zadań, które nam ludziom albo przychodzą z trudem, albo co najmniej nie wychodzą za dobrze.

W dzisiejszym teście postaramy się wam przybliżyć wspomnianą kamerkę należącą do rodziny Tapo, w skład wchodzi ponadto inteligentne gniazdko P100, żarówka L510 czy inna inteligentna kamera C100. My jednak skupimy się na modelu C200, bo właśnie to urządzenie znalazło się w pakiecie zapoznawczym z firmą TP-Link.

Czy kamera sprawdzi się w postawionym jej zadaniach i co najważniejsze, jak łatwo będzie ją ustawić i nią sterować przy użyciu dedykowanej aplikacji, czas pokaże.

 

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja i wygląd
  3. Oprogramowanie i testy
  4. Podsumowanie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.