Home / Aktualności / gry / Taktyki gry w Top Eleven – jak grają Polacy a jak inne kraje

Taktyki gry w Top Eleven – jak grają Polacy a jak inne kraje

TE Infographic PL 1x

Po głębszej analizie informacji zebranych przez firmę Nordeus, producenta gry Top Eleven – okazało się, iż wiele stereotypów dotyczących stylu gry poszczególnych krajów można odłożyć do lamusa. Jakie są więc taktyki gry w Top Eleven w danych państwach?

Podczas gdy narodem, który kładzie największy nacisk na defensywę są Niemcy, najbardziej agresywni są menedżerowie z Hiszpanii, ale mimo tego faktu nie stosują oni barcelońskiego modelu gry i preferują długie zagrania.

Polscy gracze są podobni charakterem do niemieckich – grają raczej defensywnie i zwykle korzystają tylko z jednego napastnika, najprawdopodobniej naśladując w ten sposób polską reprezentację. Mimo stosowania podobnej taktyki, polscy gracze – menedżerowie nie szkolą swoich zawodników tak często i intensywnie jak Niemcy. Z kolei jedyną wspólną cechą Polaków i Hiszpanów jest ich preferencja do łagodnych wejść w piłkę, w przeciwieństwie do Anglików, którzy zdecydowanie wolą ostro atakować.

 

W świecie wirtualnego futbolu najbardziej uparci są Brytyjczycy, którzy najrzadziej zmieniają swoją taktykę w trakcie sezonu.

Wszystkie powyższe obserwacje oraz wiele dodatkowych zostały wybrane z obszernej bazy danych gry Top Eleven, która zawiera fakty dotyczące zachowań wirtualnych menedżerów futbolowych z całego świata.

Każdego miesiąca w grę Top Eleven angażuje się ponad 10 milionów osób, każdego dnia 4 miliony graczy loguje się do serwisu, aby zarządzać własnym klubem futbolowym i konkurować ze znajomymi oraz innymi graczami na międzynarodowej arenie.

TE Infographic PL 2x