Home / Aktualności / Tajemniczy procesor AMD Ryzen 5 2600X pojawia się na Amazonie

Tajemniczy procesor AMD Ryzen 5 2600X pojawia się na Amazonie

Niemiecki oddział firmy Amazon, a przynajmniej niektórzy jej pracownicy będą musli się tłumaczyć z udostępnienia produktu, który nie jest jeszcze dostępny. Mowa tu oczywiście o sześciordzeniowym procesorze Ryzen 5 2600X firmy AMD. CPU czerwonych, który dostępny ma być dokładnie za miesiąc (19 kwietnia), pojawił się w listingu Amazonu w cenie niecałych 249 euro.

Z informacji dostępnej na stronie sklepu dowiadujemy się, że 2600X jest modelem wykonanym w technologii 12 nm oraz taktowany zegarami 3,60 GHz /4,25 GHz (turbo). Co więcej, wygląda na to, że druga generacja Ryzenów będzie uwzględniała również chłodzenie. Z opisywanym tu modelem otrzymamy cooler Wraith Spire oferujący poza doskonałym odprowadzaniem ciepła w idealnej ciszy również podświetlanie RGB. 

Cieszy nas nie tylko ta informacja, ale każda inna związana z Ryzenem, bowiem to firma AMD spowodowała obudzenie się Intela, który musiał obniżyć ceny swoich produktów oraz wprowadzić nowe. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.