Home / Aktualności / Tablety z rozdzielczością 4K jeszcze w tym roku

Tablety z rozdzielczością 4K jeszcze w tym roku

Jest wielce prawdopodobne, że zobaczymy pierwsze tablety z rozdzielczością 4K jeszcze w tym roku.Niekoniecznie na polskim rynku ale od czegoś trzeba zacząć.

Japoński producent wyświetlaczy Japan Display zapowiedział właśnie ekran o przekątnej 10,1 cala oferujący rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli czyli 4K. Przekłada się to na 438 PPI, które dla porównania w tablecie Samsung Galaxy Tab PRO 8.4 wynosi 359 PPI przy rozdzielczości 2560 x 1600.

Wydawać by się mogło iż przy takiej rozdzielczości ucierpi na tym bateria, lecz nic bardziej mylnego. Według zapewnień producenta oraz zastosowaniu technologii LTPS nowe urządzenia nie będą zużywały więcej energii niż wspomniany tablet Samsunga.

Ekran Japan Display ma dodatkowo oferować kontrast na poziomie 1100:1, jasność 400 nitów jak również kąty widzenia 160 stopni. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo kto zająłby się produkcją tabletów z rozdzielczością 4K. Jednak mając na uwadze nasycenie rynku tabletami z typowymi rozdzielczościami ekranu, taka cecha mogłaby z pewnością wyróżnić się w tłumie.

A wy jaką rozdzielczość posiadacie w swoim tablecie?

Tablety z rodzielczoscia 4K

 Źródło: IntoMobile