Home / Aktualności / Tablet z Windows w cenie 100 dolarów? Tak to możliwe.

Tablet z Windows w cenie 100 dolarów? Tak to możliwe.

Tablet z Windows w cenie 100 dolarów

Gigant z Redmond innymi słowy Microsoft potwierdził niedawno o planach aby wprowadzić na rynek tablet z Windows w cenie 100 dolarów. Choć brzmi to nieprawdopodobnie (choć po ostatnich doniesieniach o zwolnieniach 18 tys. pracowników z Nokii to może okazać się coraz prawdopodobniejsze), to prace nad takim urządzeniem są już prowadzone.

Microsoft przyznaje, że decyzja o pozbyciu się opłat za swój system operacyjny od wytwórców tabletów w tym przedziale cenowym nie była łatwa. Jednak jak przyznał Kevin Turner, jeden z dyrektorów odpowiedzialnych za ten projekt, firma musiała się na taki krok zdecydować.

Dziewięcio calowy tablet z systemem Windows ma wbrew zaskoczeniu działać z architekturą x86 a nie jak by się mogło zdawać Windows RT, co jest wiadomością nadzwyczaj dobrą.

Przypuszcza się, że tak tani tablet będzie posiadał procesor Intel Atom, rozdzielczość nie przekraczająca 1280 x 800 pikseli, 1 GB pamięci RAM oraz 16 / 32 GB pamięci podręcznej, z naciskiem na 16 GB.

Radzimy nie szykować jeszcze pieniędzy i stawać w kolejkach, gdyż Microsoft nie podał jeszcze żadnych konkretnych dat pojawienia się tego produktu na sklepowych półkach. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej nie omieszkamy was o tym poinformować.