Home / Aktualności / Tablet Sony Xperia Z2 – prawdopodobna specyfikacja i data premiery

Tablet Sony Xperia Z2 – prawdopodobna specyfikacja i data premiery

Sony Xperia Tablet Z2
Jeśli wierzyć znakom na niebie i ziemi Sony planuje pokazać swój najnowszy tablet Sony Xperia Z2 na nadchodzącym MWC 2014, które jest już za rogiem.

Tablet Sony Xperia Z2

Z informacji pochodzących od @evleaks otrzymaliśmy wielce prawdopodobną specyfikację tabletu Sony Xperia Z2, wśród której można doszukać się cztero-rdzeniowego procesora  Qualcomm Snapdragon 800 pracującego z częstotliwością 2.3GHz, 3GB pamięci RAM, 10.1 calowego ekranu z technologią Triluminos i rozdzielczością 1920×1200 pikseli czy 16 GB pamięci rozszerzalnej poprzez złącze micro SD.

Sony Xperia Z2 posiadać ma także dwie kamery a mianowicie 8 megapikselową z tyłu oraz 2 megapikselową z przodu urządzenia. Cały tablet ma działać oczywiście pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android w wersjii 4.4 (kitKat). Imponującą cechą nowego tabletu Sony ma być długi czas na baterii, której pojemność wynosi 6,000mAh.

Ostatni tablet Sony Xperia Z zaprezentowany został nam w 2013 roku, także można było przypuszczać prace tego producenta nad nowszą jego wersją. Tak jak poprzednik tabletu Sony Xperia Z2, przypuszczamy że zaskoczy on nas cienką obudową i dobrymi materiałami wykonania, nie wspominając o wyjątkowej specyfikacji. Choć prezentowana tu nie jest zła, Sony mogłoby zaskoczyć swoich klientów czymś zupełnie niespodziewanym. Pozostaje nam jednak cierpliwie czekać na oficjalne potwierdzenie na MWC.