Home / Aktualności / Czy tablet Nintendo naprawdę się pojawi na rynku?

Czy tablet Nintendo naprawdę się pojawi na rynku?

TTablet Nintendo  z systemem AndroidTablet Nintendo choć prawdopodobnie nie zawojowałby na rynku tego typu urządzeń, to na pewno mógłby wprowadzić pewne oryginalne rozwiązania.

Stać się tak by mogło ze względu, że firma nie zważa na trendy rynkowe tylko dba o interesy własne i swoich użytkowników co jest bardzo dobrym podejściem. Do tej pory Nintendo skupiło się na grupie użytkowników, którymi jest rodzina oraz wprowadziła szereg usprawnień w urządzeniach rozrywki takich jak sensory ruchu.

Firma ta zapewne ze względu na konkurencję dla siebie ignorowała dotąd system Android i iOS lecz sytuacja ta może się zmienić.

Choć pojawiły się takie aplikacje na ten system jak Pokemon Company to jednak nie zyskały one zbytniego rozgłosu. Zmieniając strategię, tablet Nintendo ma szansę wprowadzić nieco świeżości do ekosystemu firmy a także zwiększyć jej zyski, które topnieją ostatnio jak śnieg na wiosnę. Ale czy tak się stanie? Póki co są to tylko przypuszczenia.

Jeśli wierzyć programiście z Nintendo Nando Monterazo, który opublikował na Twitterze wiadomość o rozpoczętych pracach nad tabletem z systemem Android (notabene bardzo zmodyfikowanym) to byłoby to bardzo sensowne posunięcie ze strony byłego konsolowego króla. Tablet Nintendo niemniej miałby zostać skierowany na rynek edukacyjny jak wspomina Monterazo. Tak więc nie jest jeszcze pewne czy moglibyśmy na nim pograć chociażby w takie gry jak Super Mario 3D World czy inne.

Niemniej jednak choć wiadomości o tym, że tablet Nintendo w ogóle się pojawi nie są jeszcze potwierdzone przez producenta to jednak trzymamy kciuki aby tak się stało. Czy uważacie, że Nintendo robi dobrze kierując swoje kroki na rynek tabletów? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: Twitter