Home / Aktualności / Tablet Audi. Jaki jest Audi Smart Display i do czego służy?

Tablet Audi. Jaki jest Audi Smart Display i do czego służy?

Audi Smart Display
Na zakończonych niedawno targach CES 2014 Audi zaprezentowało wyświetlacz multimedialny  Audi Smart Display, który ma służyć m.in. za nawigację czy do oglądania filmów. Jak widać po logo jest on zaprojektowany specjalnie do użycia w pojazdach marki Audi i działa pod kontrolą systemu Android. Wyglądający jak tablet wyświetlacz Audi dziedziczy z tym typem urządzenia wygląd, niektóre funkcje oraz system operacyjny.

Audi Smart Display czyli samochodowe centrum rozrywki

Choć z pozoru wygląda on jak typowy tablet to przy jego projektowaniu uwzględniono wiele dodatkowych czynników. I tak np. zaokrąglone rogi zapobiegają urazom pasażera gdyby wyświetlacz uderzył go w czasie wypadku, zaś Gorilla Glass przed pęknięciem szkła, gdy pasażer uderzy w niego głową (odłamki szkła nie potną jego twarzy).

Także wyświetlacz ten jest w stanie wytrzymać wyjątkowo niskie jak i wysokie temperatury (w związku z faktem, że pozostawać ma on cały czas w samochodzie).

System Android, który steruje całym systemem Audi Smart Display posiada nakładkę Audi i łączy się z autem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Za pomocą tabletu Audi można regulować ustawieniami klimatyzacji, systemu audio czy nawigacji.

Tablet Audi umożliwia także pasażerowi szukanie punktu docelowego, czy punktu zainteresowań w nawigacji, a następnie wysłanie trasy do samochodowego systemu MMI, za pomocą którego kierowca uzyska informacje gdzie jechać.  Należy jednak wspomnieć, że połączenie internetowe dostępne jest poprzez połączenie 4G LTE zainstalowane w samochodzie Audi.

Audi Smart Display 02


Także funkcje multimedialne jak wyświetlanie filmu DVD odtwarzanego z systemu na kontroli centralnej i przesłanego strumieniowo do wyświetlacza Audi Smart Display należą do dosyć ciekawych rozwiązań, a to jeszcze nie wszystkie jego możliwości. Otóż całość może działać również w drugą stronę, gdyż z wyświetlacza (tabletu) Audi można przesłać muzykę do systemu audio samochodu i słuchać jej na głośnikach auta.

Audi Smart Display 01


System zarządzania Audi MMI nie jest jedynym, do którego możemy mieć dostęp. Korzystając z przycisku ‘More’ – czyli więcej – można znaleźć się w środowisku czysto Androidowym, a tym samym mieć dostęp do aplikacji z niego korzystających. Można zatem śmiało nazwać ten wyświetlacz pełnoprawnym członkiem rodziny tabletów z Androidem, czyż nie?

Choć Audi nie wyceniło swojego tabletu (wyświetlacza) chociażby z powodu, iż jest on w fazie konceptu to jednak przy takiej integracji z samochodem i funkcjami jakie oferuje nie należy się spodziewać niskich cen. Przy okazji tego widać w jakim kierunku będzie zmierzała technologia w autach przyszłości oraz współpraca Audi i Google, o której pisaliśmy całkiem niedawno.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.