Home / Aktualności / Tablet Archos 10.1 XS2

Tablet Archos 10.1 XS2

Oprogramowanie i system:Archos 101 XS2 OS
Urządzenie oparto o czysty system Android w wersji 4.2.2. Producent na szczeście nie zaśmiecił cennego miejsca niepotrzebnym oprogramowaniem a jedynie ograniczył sie do kilku autorskich programów:

Archos Muzyka – odtwarzacz muzyki z korektorem

Archos Video – odtwarzacz filmów z obsługą napisów

Archos Remote Server – aplikacja pozwalająca na zdalne sterowanie tabletem za pomocą aplikacji Archos Remote Control – w celu wygodniejszego korzystania z tabletu jako centrum multimedialnego podłączonego do odbiornika przez HDMI (telewizor, zestaw audio, rzutnik)

Media Server – serwer plików multimedialnych w sieci lokalnej.

Monitor Systemu – ciekawe narzędzie pozwalające monitorować aktywność aplikacji pod kątem wybudzania tabletu, zużycia pamięci i umożliwia ich zatrzymanie.Pliki – ciekawy i rozbudowany w stosunku do klasycznego menadżer plików

Archos 10.1 XS2 - monitor systemu

Archos 10.1 XS2 - manager plikow

Multimedia

Obydwa aparaty niestety sa marnej jakości choć umożliwiają nagrywanie filmów w Full HD. Zdjęcia są nieostre, z małą ilością szczegułów oraz bez opcji autofocusa. Bardzo mało przydatne do fotografowania dokumentów lub uwieczniania ważnych chwil.

kr
kr


Gry

Archos 101 XS2
Chyba żaden test, w tym również tabletu nie mógł by się obyć bez testów w grach. Korzystając z tabletu Archos XS2 i wykorzystującym przez niego procesorze Rockchip RK3188 CPU, układzie graficznym Mali 400 MP4 iGPU i całości wspomaganej przez 2 GB pamięci  RAM, możemy być pewni iż gry ze sklepu Google Play będą działały w miarę płynnie.

Nie powinniśmy jednak oczekiwać najwyższej jakości grafiki czy rozdzielczości (pomijając rozdzielczość samego ekranu), lecz pomimo tego można mówić o przyjemności z grania na tym tablecie.


GPS

Tablet jako jeden z niewielu ma wbudowany moduł GPS. Niestety nie jest to najlepszej jakości element tego urządzenia. Długo wykrywa satelity i łapie fix’a. Potrafi to trwać nawet kilkanaście minut.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Archos XS2 z bliska
  4. Oprogramowanie i system
  5. Testy wydajnościowe
  6. Podsumowanie

Oprogramowanie i system: Urządzenie oparto o czysty system Android w wersji 4.2.2. Producent na szczeście nie zaśmiecił cennego miejsca niepotrzebnym oprogramowaniem a jedynie ograniczył sie do kilku autorskich programów: Archos Muzyka – odtwarzacz muzyki z korektorem Archos Video – odtwarzacz filmów z obsługą napisów Archos Remote Server – aplikacja pozwalająca na zdalne sterowanie tabletem za …

Ocena końcowa

Jakość wykonania
Wydajność
Wyposażenie
Cena

3 minus

Podsumowanie : Niezłe wykonanie jakościowe odrobinę psują szczegóły. Przy cenie jaką za ten sprzęt życzą sobie sprzedawcy czuje pewien niedosyt. Brak gniazda SIM 3G, słabiutkie przetworniki obrazu oraz ledwo zipiący GPS psują całkiem niezłe pierwsze wrażenie.

Twoja ocena: 3.57 ( 3 votes)
68

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.