Home / Aktualności / Tablet Archos 10.1 XS2

Tablet Archos 10.1 XS2

Archos 10.1 XS2 - pudelko

Oferta tabletów firmy Archos na polskim rynku rozrasta się w miarę równomiernie, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jeden z nich, a wybór padł na model XS2.

Tablet Archos 10.1 XS2 to typowy reprezentant o przekątnej ekranu 10,1 cala a jego wyróżnikiem spośród konkurencyjnych rozwiązań jest nieco inny kształt i zawarcie klawiatury, w której można umieścić tablet.

Archos nie zmienił znacznie wyglądu w stosunku do swojego poprzednika czyli modelu 101 XS2, a w zamian tego skupił się na polepszeniu specyfikacji swojego tabletu. Jeśli o nią chodzi to XS2 został wyposażony w czterordzeniowy procesor Rockchip RK 3188 taktowany zegarem 1,6 GHz, 10,1 calowy ekran o niezbyt oszałamiającej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1 lub 2 GB pamięci RAM (101b XS2 / 101 XS2) oraz 6 GB pamięci na pliki rozszerzalnej za pomocą kart micro SD do 64 GB.

Kamery to nieodłączny element każdego urządzenia w dzisiejszych czasach i w tym przypadku nie jest inaczej. Producent zaoferował 2 MP kamerę z przodu oraz taką samą z tyłu.  GPS, port micro USB do ładowania tabletu, dwuzakresowa sieć Wi-Fi a/b/g/n,  Bluetooth 3.0 oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mmrównież są tu obecne.

Na pierwszy rzut oka wrażenia ze specyfikacji są nieco gorsze niż jego wygląd, który w zasadzie jest dosyć elegancki w tym funkcjonalna klawiatura magnetyczna dopełnia całości. W pudełku z tabletem Archos 10.1 XS2 znajdziemy:

• Tablet
• Klawiatura
• instrukcje i notka gwarancyjna
• ładowarka sieciowa 2000 mAh ze stałym kablem
• komplet końcówek do ładowarki sieciowej : amerykańska, brytyjska i europejska
• kabel USB-MicroUSB

 Archos 10.1 XS2 - pudelko 2
Archos 10.1 XS2 - pudelko 3

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Archos XS2 z bliska
  4. Oprogramowanie i system
  5. Testy wydajnościowe
  6. Podsumowanie

Oferta tabletów firmy Archos na polskim rynku rozrasta się w miarę równomiernie, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jeden z nich, a wybór padł na model XS2. Tablet Archos 10.1 XS2 to typowy reprezentant o przekątnej ekranu 10,1 cala a jego wyróżnikiem spośród konkurencyjnych rozwiązań jest nieco inny kształt i zawarcie klawiatury, w której można umieścić tablet. Archos nie …

Ocena końcowa

Jakość wykonania
Wydajność
Wyposażenie
Cena

3 minus

Podsumowanie : Niezłe wykonanie jakościowe odrobinę psują szczegóły. Przy cenie jaką za ten sprzęt życzą sobie sprzedawcy czuje pewien niedosyt. Brak gniazda SIM 3G, słabiutkie przetworniki obrazu oraz ledwo zipiący GPS psują całkiem niezłe pierwsze wrażenie.

Twoja ocena: 3.57 ( 3 votes)
68

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.