Home / Aktualności / Szalone oferty w salonach Fiata – zaskakujące szczegóły

Szalone oferty w salonach Fiata – zaskakujące szczegóły

Logo FIATFiat wystartował z nową kampanią reklamową o nazwie”Szalone oferty w salonach Fiata”. Promocja ta dotyczy w zasadzie tylko dwóch modeli włoskiej marki, niemniej na pozostałe modele także przygotowano nowe oferty promocyjne.

Najnowsza, opisywana w niniejszym newsie promocja ”Szalone oferty w salonach Fiata” dotyczy Fiatów Panda i Punto, których cena z reklamy telewizyjnej i internetowej wynosić ma odpowiednio 26 900 zł oraz 29 900 zł. Niestety prawda dla klientów tej marki jest jednak bardziej bolesna, ponieważ jest to oferta z tzw. gwiazdką.

Kupujący musi bowiem do ww. cen dodać wartość kredytu w wysokości 9 000 zł na jeden z interesujących go samochodów. Co prawda jest to kredyt 0% (z realną stopą oprocentowania wynoszącą 0 procent), który bierzemy na okres 12 miesięcy (raty po 750 zł miesięcznie).

Na pozostałe modele z gady Fiata (500, Bravo, Freemont, Linea oraz Qubo) również czekają oferty specjalne, niemniej część z nich nie jest już możliwa do realizacji, bowiem dotyczą one modeli dostępnych w parku maszyn u polskiego dystrybutora i dealerów, a które to modele już najzwyczajniej w świecie zostały sprzedane.

Dotyczy to np.: miejskiego Fiata Qubo, który wg reklamy możemy dostać już od 35 990 zł, zaś po wejściu w szczegóły oferty najtańszy w Polsce egzemplarz znajdujący się u dealera w Gliwicach (woj. Śląskie) kosztuje 36 340 zł. Na dodatek jest to tylko jedna sztuka na cały kraj w tej cenie, również w woj. Śląskim znajdują się jeszcze dwa egzemplarze kosztujące poniżej 40 000 zł (w Tychach oraz Bytomiu). Pozostałe auta kosztują od 41 700 zł do 53 371 zł.

Zdarzają się jednak przypadki w drugą stronę, gdzie poza egzemplarzami z reklamy są dostępne także ich tańsze odpowiedniki. Taka sytuacja zachodzi m.in. w przypadku Fiata 500 czy Linea. Model 500 w wersji Color Therapy (1.2 8V 69 KM) z klimatyzacją oraz radiem CD faktycznie kosztuje 39 250 zł i jest dostępny u trzech sprzedawców z województw Łódzkiego, Pomorskiego oraz Świętokrzyskiego. Na mniej wymagających klientów czekają także tańsze wersje w cenach od 35 500 zł (wersja POP 1.2 8v 69 KM).

Naszym zdaniem szczególnie warto jednak zainteresować się mniej popularnymi w naszym kraju modelami, takimi jak Linea oraz Bravo. Pierwszy z nich z motorem 1.3 MultiJet 16V 95 KM w wersji wyposażeniowej Easy – z klimatyzacją i radiem CD – kosztuje od 43 490 zł (upust o 6 750 zł). Z kolei Fiat Bravo 1.4 16V 90 KM kosztuje od 45 340 zł (wariant Easy w kolorze białym) lub od 47 490 zł (standard wyposażenia POP z lakierem metalizowanym), w przypadku których rabat wynosi aż 10 000 zł.

Zaskakujące jest jednak to, że oba warianty Fiatów Bravo posiadają klimatyzację, lecz nie są wyposażone w radio CD, w którego miejscu znajduje się nie do końca estetycznie wyglądająca klapka z logo producenta.

Pozostałe oferty na modele Fiat z rocznika 2013 możemy znaleźć pod adresem: http://www.fiat.pl/

Źródło: Informacja własna

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.