Home / Aktualności / Systemy chłodzenia Gigabyte Windforce 600W i Waterforce zaprezentowane

Systemy chłodzenia Gigabyte Windforce 600W i Waterforce zaprezentowane


 Autorskie systemy chłodzenia dedykowane dla kart graficznych – WINDFORCE i WATERFORCE zostały właśnie zaprezentowane przez firmę Gigabyte. Pierwsza z propozycji to wersja rozwojowa znanego i cieszącego się dobrą renomą systemu chłodzenia powietrzem WINDFORCE.

WATERFORCE LOGO
W najnowszej edycji, noszącej oznaczenie WINDFORCE 600 Watt Edition, wprowadzonych zostało szereg modernizacji i usprawnień. Przeprojektowano m.in. łopatki wentylatorów oraz zoptymalizowano, w celu uzyskania jak najlepszego współczynnika oddawania ciepła, kształt żeberek radiatora.

Ponadto zastosowano także nowe, kompozytowe ciepłowody. Dzięki wprowadzonym ulepszeniom WINDFORCE 600 Watt Edition, w porównaniu do referencyjnego rozwiązania, gwarantuje o 33 procent wyższą efektywność w odprowadzaniu ciepła.

WINDFORCE LOGO
Drugą z nowości GIGABYTE, prezentowanych na targach Computex 2014, będzie system chłodzenia cieczą typu all-in-one – WATERFORCE, który przeznaczony jest dla trzech kart graficznych GeForce GTX 780 Ti działających w trybie 3-way SLI. WATERFORCE, oprócz niesamowitej wydajność i wysokie kultury pracy oferuje również intuicyjne oraz wygodne sterowanie za pomocą rozbudowanego panelu zewnętrznego.

WINDFORCE 600W – wydajny system chłodzenia powietrzem

WINDFORCE 600W
Jednym z kluczowych elementów kart graficznych GIGABYTE jest wydajny i efektywny system chłodzenia.

Połączenie wieloletniego doświadczenia oraz sprawdzonych technologii umożliwiło zbudowanie jednego z najlepszych na rynku rozwiązań wykorzystującyh chłodzenie powietrzem – GIGABYTE WINDFORCE.


Najnowsza odsłona tego autorskiego systemu, WINDFORCE 600 Watt Edition, pozwala na skuteczne chłodzenie kart graficznych wydzielających nawet do 600W energii cieplnej.


WINDFORCE 600W _ Triangle Cool

  • Technologia “Triangle Cool”

Dzięki wykorzystaniu opatentowanej technologii “Triangle Cool” system chłodzenia WINDFORCE 600W oferuje znacznie lepsze odprowadzanie ciepła. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań wydajność wzrasta nawet do 35%.WINDFORCE 600W _ unique fan design


  • Zwiększony przepływ powietrza

Specjalnie zaprojektowane łopatki wentylatorów gwarantują zwiększoną wydajność (lepsze chłodzenie) przy jednoczesnym ograniczeniu turbulencji.

W przypadku konstrukcji GIGABYTE wzrost przepływu powietrza może sięgnąć do 23%.


WINDFORCE 600W _ fin

  • Poprawione odprowadzanie ciepła

Kolejną innowacją GIGABYTE jest ulepszona konstrukcja żeberek wentylatora.

Dzięki wprowadzonym optymalizacjom wzrasta współczynnik odprowadzania ciepła z powierzchni radiatora.


  • Kompozytowe rurki cieplne

Ostatnim elementem systemu chłodzenia WINDFORCE 600W są kompozytowe rurki cieplne, które odpowiadają za znacznie efektywniejsze oddawanie ciepła z powierzchni karty graficznej. Według przeprowadzonych badań rozwiązanie takie pozwala na 29% wzrost wydajności chłodzenia.


WINDFORCE 600W _ Composite heat pipesDwuslotowy GIGABYTE WINDFORCE 600W to jeden z najlepszych na rynku systemów chłodzenia powietrzem przeznaczonych dla kart graficznych.

WATERFORCE – system chłodzenia cieczą typu all-in-one

WATERFORCE_1

System WATERFORCE został zaprojektowany specjalnie z myślą o graczach marzących o cichym i wyjątkowo wydajnym komputerze PC. Rozwiązanie GIGABYTE to bezproblemowe chłodzenie trzech kart graficznych pracujących w trybie 3-way SLI, z uwzględnieniem GPU, pamięci czy układów MOSFET.

Ponadto WATERFORCE wyposażony jest w zewnętrzny panel kontrolny umożliwiający intuicyjne sterowanie pracą systemu chłodzenia dla każdej z trzech kart z osobna.

Wydajne i ciche chłodzenie

WATERFORCE, w porównaniu do standardowego chłodzenia wykorzystywanego w kartach graficznych pracujących w trybie 3-way SLI, zapewnia o 42,9% niższą temperaturę oraz o 13,1 dB niższy poziom generowanego hałasu

WATERFORCE

Intuicyjny panel kontrolny

GIGABYTE WATERFORCE to pierwszy na świecie system chłodzenia cieczą dedykowany dla rozwiązań typu multi-GPU.


WATERFORCE - Intuitive control panel