Home / Aktualności / System Android pożera konkurencję z 80 procentami na rynku smartfonów

System Android pożera konkurencję z 80 procentami na rynku smartfonów

system android udzialy w rynkuSystem Android wypromowany przez Google osiąga rekordy z poprzednimi kwartałami tego roku. Platforma mobilna Android według orgnizacji IDC zajmującej się statystykami osiągnęła 80 procent rynku światowego jeśli chodzi o smartfony.

Choć system Microsoft Windows Phone miał również udany ostatni kwartał z 156% wzrostu w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego to jednak nie jest on aż tak znaczący jak system w przypadku Google ma  system Adroid.

Ramon Llamas, Manager rozwoju systemów mobilnych w firmie  IDC wyraził swoje zdanie na temat osiągnięć zarówno systemu Android jak i Windows Phone. „Zarówno android jak i WP pomimo znaczących różnic udziału w rynku mobilnym dostarczają bardzo dobre wyniki sprzedaży swoich urządzeń.” powiedziała Llamas. Dodał również iż jego zdaniem jest to zasługa przede wszystkim dostępnych urządzeń z niskiej półki cenowej dla każdego z systemów.

System Android

System Android osiągnął imponujące 81 procent rynku dzięki liczbie producentów, którzy zdecydowali się właśnie na ten system. Bardzo duży udział w tym osiągnięciu przypada Samsungowi (9.9%). Do umosnienia pozycji przyczyniła się także jedna z ostatnich aktualizacji a mianowicie Android 4.3 Jelly Bean. Pozostali producenci nie potrafią znaleźć swojego miejsca w systemach mobilnych i osiągnąć znaczących udziałów w rynku.

System iOS

System mobilny iOS firmy Apple zdobył drugie miejsce na rynku mobilnym z 12.9 procentami osiągając spadek w porównaniu z tym samym okresem rok temu (14.4%). IDC tłumaczy to zwolnieniem Apple w związku z premierąsystemu iOS7 naswoje urządzenia.

W samym tylko ostatnim tygodniu września Apple sprzedało 9 milionów swoich urządzeń z systemem iOS osiągając tym samym kolejny rekord sprzedaży. To może nam dać pojęcie na temat ilości, udziałów na rynku oraz wzrostu rok po roku dla Apple.

System Windows Phone

Windows Phone na trzecim miejscu z 3.6% rynku mobilnego osiągnął 2 procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Dziękować za to należy Nokii, która sprzedała lwią część z 9.5 miliona jednostek  z systemem Windows Phone (93.2 procenta). Nokia osiągnęła kolejny kamień milowy z tymi wynikami sprzedaży pod skrzydłami Microsoftu. Zauważyć możemy zatem znikomy udział rynku innych producentów jeśli chodzi o ten system.

System Blackberry OS

Blackberry OS jak się można było spodziewać odnotowuje ciągłe spadki. Udział w postaci 1.7% był znacznym spadkiem w porównaniu z rokiem poprzednim (4.5%).

Źródło: The Next Web