Home / Aktualności / Symantec ostrzega prze pobraniem emulatora Nintendo Switch

Symantec ostrzega prze pobraniem emulatora Nintendo Switch

Emulator Nintendo Switch

Tak naprawdę emulatory zawsze były w modzie i cieszyły się niesłabnącą popularnością. Najwidoczniej moda ta dopadła też emulator Nintendo Switch, jednak o niebezpieczeństwach z nim związanych ostrzega jedna z firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania antywirusowego – Symantec.

Ostrzeżenia te dotyczą darmowej wersji beta,  do której link znajduje się w opisie do jednego filmiku dotyczącego emulatora Switcha na YouTube. Niemniej jednak wspomniany link jak i emulator to tylko próba oszustwa, bowiem przed możliwością pobrania samego emulatora jak i gier na konsolę Nintendo należy wypełnić ankietę, po której otrzymamy kod dostępu. Wyłudzający próbują także łapać chętnych wizją darmowej konsoli Switch, które ostatecznie okazują się nieprawdziwe. To jednak nie wszystko, bowiem podczas pobierania możemy zainfekować swój komputer złośliwym oprogramowaniem i dotyczy to zarówno systemu Windows jak i Mac OS.

Tak więc po pierwsze miejcie zainstalowany i zaktualizowany program antywirusowy (może być zarówno bezpłatny jak i komercyjny). Po drugie gdy przy pobieraniu będziemy poproszeni o wypełnienie jakiegokolwiek zadania np. wypełnienia ankiety, przerwijmy pobieranie. Jakkolwiek kusząco darmowy emulator Nintendo Switch nie jest, ryzyko utraty danych lub inne konsekwencje, nie są warte ryzyka.

Źródło: Symantec

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.