Home / Aktualności / Sylvan – Home

Sylvan – Home

Sylvan Home cover

Home niemieckiej grupy Sylvan to temat dzisiejszej recenzji, album który trafił do mnie zupełnie przypadkiem. Dlaczego przypadkiem, ano dlatego że szukałem innego gatunku muzyki który mógłbym zrecenzować.

Niemniej jednak utwór po utworze, minuta po minucie zaczęło mi się to corazbardziej podobać i przestałem marudzić, że takie coś napatoczyło mi się.

Przesłuchałem cały album jak to się mówi od deski do deski, i byłem zaskoczony zarówno ciekawymi tekstami jak i różnorodnością całej tej kompozycji. Znów odnalazłem przepiękne gitarowe solówki, ciekawy wokal i to coś co powodowało czasami gęsią skórkę oraz zadumę.

Na album Home składa się z 13 kawałków, tylko 13! Naprawdę przyjemnie się tego słucha i tym samym wytwór Sylvan nadaje się zarówno do słuchania samemu, w gronie znajomych. I mogę to szczerze polecić i do relaksacyjnego wsłuchiwania się do muzyki w tle. Oba te warianty stosuję od czasu do czasu.

Kompozycję otwiera utwór „Not far from the Sky”, nieco melancholijny a po nim następuje „Shaped out of the clouds, w którym jest i wspomniany ciekawy wokal co i gitarowa solówka. Nie sposób nie móc zdecydować w co się bardziej wsłuchać, w muzykę w tle czy w słowa.

Po nim kolejny kawałek, równie intrygujący, wyzwalający nieco agresji, ale nie ten negatywnej tylko tej dobrej. Black and white jest również poruszający, z kolejnym przypominającym mi nieco Tiamat, metalową grupę o której już jakoś nie słyszałem.

Niesamowite jak płynnie wszystkie utwory się komponują, mieszają bez zbędnej irytacji. Po mocniejszych brzmieniach przychodzą momenty uspokojenia, którym idealnie towarzyszy głos wokalisty.

Jedynym minusem, przynajmniej dla niektórych będą przydługie czasami utwory, których długości możecie zobaczyć z poniższej listy. Niemniej jednak zależy to od nastroju, w jakim będziemy albumu Home słuchać.

Jak czasami wam sugeruje, niektóre albumy, niektóre kawałki nadają się również do słuchania w aucie, na imprezie itp. W tym przypadku widzę najnowszy wytwór Sylvan wyłącznie w domu, prawdopodobnie takie było zamierzenie jej twórców. Może się mylę, czekam na wasze komentarze, gdyż jest to bardzo ciekawa kompilacja utworów, niezwykle intrygująca.

Polecam również utwór Shine, i znów nie wytłumaczę wam dlaczego. Trzeba go usłyszeć, poczuć te emocje, które w połowie jego trwania niespodziewanie zmieniają trajektorię, aby niedługo po tym wpaść na właściwy tor.

Podsumowując, album jest warty uwagi, a przynajmniej waszej szansy. Wydatek niecałych 60 zł jest moim zdaniem jak najbardziej uzasadniony. Możecie uwierzyć mi na słowo.

Sylvan Home

Home niemieckiej grupy Sylvan to temat dzisiejszej recenzji, album który trafił do mnie zupełnie przypadkiem. Dlaczego przypadkiem, ano dlatego że szukałem innego gatunku muzyki który mógłbym zrecenzować. Niemniej jednak utwór po utworze, minuta po minucie zaczęło mi się to corazbardziej podobać i przestałem marudzić, że takie coś napatoczyło mi się. Przesłuchałem cały album jak to …

Ocena końcowa

Słowa
Muzyka
Utwory
Ocena ogólna

Polecamy!

Podsumowanie : Niezwykły wolkal, który przeplata się z niesamowita muzyką a w szczególności solówkami gitarowymi. Dobrze skomponowany album, który nie nudzi lecz pozytywnie zaskakuje. Godny polecenia majstersztyk.

Twoja ocena: 4.63 ( 2 votes)
83