Home / Aktualności / gry / Sword Coast Legends – najnowsza gra studia n-Space już dostępna

Sword Coast Legends – najnowsza gra studia n-Space już dostępna

Sword Coast Legends 01

Niezależne studio n-Space oraz wydawca Digital Extremes poinformowali o oficjalnym wydaniu gry Sword Coast Legends – cRPG, opartej o mechanikę Dungeons & Dragons (stworzoną przez Wizardsof the Coast), na komputery PC, Mac oraz Linux. W przygotowaniu jest również konsolowa wersja gry, której planowana premiera na PlayStation 4 i Xbox One to pierwszy kwartał 2016 roku.

Sword Coast Legends, które zabierze graczy z powrotem do magicznych Zapomnianych Krain, można zakupić poprzez Steam oraz inne platformy dystrybucji cyfrowej. Przygotowana przez weteranów branży oraz specjalistów od systemu D&D z Wizards of the Coast gra tchnie nowe życie w Faerun, także dzięki atrakcyjnej grafice i klimatycznej oprawie dźwiękowej.

Sword Coast Legends da graczom możliwość przeżywania rozgrywki D&D w zupełnie nowy sposób, przenosząc dynamikę interakcji pomiędzy uczestnikami sesji RPG i Mistrzem Gry do wirtualnej rozgrywki w trybie Mistrza Gry w czasie rzeczywistym.

Ta forma rozgrywki pozwoli Mistrzowi Gry na aktywne uczestnictwo w przygotowanej przez siebie przygodzie i równoczesną pomocy graczom. Tryb ten skupia się na aktywnym angażowaniu Mistrza Gry w daną przygodę i rozgrywkę wspólnie z drużyną.

Dzięki współpracy z takimi talentami jak dyrektor fabularny Dragon Age: Początek oraz z innymi weteranami branży z zespołu n-Space (którzy pracowali między innymi przy seriach Neverwinter Nights czy Wrota Baldura) Sword Coast Legends wyznacza prawdziwy powrót do klasycznych gier cRPG o złożonej fabule i złotej ery rozgrywek pecetowych.