Home / Aktualności / Switch zwija koronę króla najlepiej sprzedającej się konsoli sprzed nosa Sony

Switch zwija koronę króla najlepiej sprzedającej się konsoli sprzed nosa Sony

Jedyną konsolą, która może zagrozić Nintendo Switch pod kątem sprzedaży jest oczywiście Sony PlayStation. Piąta odsłona konsoli Somy PS5 niedawno stała się pierwszą konsolą, która przewyższyła sprzedaż urządzeń przenośnych Nintendo Switch z imponującą 33-miesięczną passą jako lider sprzedaży sprzętu. Zwycięstwo było jednak krótkotrwałe, ponieważ Nintendo zdołało odzyskać koronę w październiku, częściowo dzięki wprowadzeniu na rynek nowego Switcha OLED. Dobrze zaplanowane odświeżenie wypuszczonej w 2017 roku.

Bazując na informacjach pochodzących od Mata Piscatelli z NPD Group „Switch był najlepiej sprzedającą się platformą sprzętową w październiku, zarówno pod względem sprzedanych jednostek, jak i wygenerowanych dolarów. Od początku roku PlayStation 5 pozostaje liderem przychodów, a firma holdingowa Switch jest rocznym liderem jednostek.”

Nintendo poinformowało, że w październiku sprzedało w samych Stanach Zjednoczonych ok. 711 000 konsol Switch, z czego 314 000 będących nowym model OLED – „Postrzegamy to jako dobry początek dla modelu Nintendo Switch OLED i bardzo mocny wskaźnik wydajności, której możemy się spodziewać w okresie świątecznym” – powiedział dla serwisu The Verge prezes Nintendo of America, Doug Bowser.

Przy okazji sukcesu Switcha należy wspomnieć, że minął dokładnie rok, odkąd Sony i Microsoft wypuściły konsole najnowszej generacji, ale z powodu ciągłych niedoborów komponentów, problemów z zapasami i przerażającego problemu ze skalpingiem, z pewnością nie wydaje się, żeby pierwszy rok tak naprawdę liczył się dla, któregokolwiek z producentów.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Nintendo powinno być też zadowolone z przyjęcia najnowszej odsłony kultowej gry Metroid – Dread. Nowa gra Nintendo Metroid była również numerem jeden na Switchu w październiku i osiągnęła najwyższą sprzedaż w miesiącu premiery spośród wszystkich gier Metroid w śledzonej historii.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.