Home / Aktualności / Świąteczny cud? Odnalazło się pół miliona kart z serii RTX 3080

Świąteczny cud? Odnalazło się pół miliona kart z serii RTX 3080

Wielu ludzi zastanawia się czy cuda się zdarzają czy są one jednak dziełami przypadku. Nie zagłębiając się w odpowiedź na to odwieczne pytanie, informujemy jedynie, że w południowokoreańskim porcie odnalazło się aż pół miliona kart graficznych z serii RTX 3080, które pochodzą z fabryki Samsunga.

– Od miesięcy prosimy Samsunga o dostawę. Powiedzieli nam, że dostawa opuściła już fabrykę, ale potem nie przedstawili nam żadnego dokumentu potwierdzającego, że dotarła ona do celu – powiedział Jeff Fisher, wiceprezes Nvidia i szef działu GeForce.

Odnalezione RTX-y 3080 przechowywane były w portowym kontenerze bez odpowiedniej dokumentacji od Samsunga już od sierpniu tego roku. Z pewnością gdy tylko karty graficzne w końcu dotrą do sklepów, to częściowo zaspokoją popyt na modele z serii RTX 30, a tym samym wypełnią ogromną rynkową lukę powstałą w wyniku niedoboru większości modeli zarówno od AMD  jak i Nvidii.

Źródło: Geeknetic.es

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.