Home / Aktualności / Świat gamingowych klawiatur powiększa się o Alloy FPS RGB od HyperX

Świat gamingowych klawiatur powiększa się o Alloy FPS RGB od HyperX

 

Gama mechanicznych klawiatur dla graczy powiększyła się właśnie o model Alloy FPS RGB zaprezentowany przez HyperX. Model ten wyposażono w mechaniczne przełączniki klawiszy Kailh Silver Speed o krótszym skoku i mniejszej sile wymaganej do aktywacji, co dodatkowo przyspiesza rozgrywkę. Konstrukcję pełnowymiarowej klawiatury RGB oparto o stalową ramę, a kompaktowe wymiary produktu pozwalają uzyskać więcej miejsca na wygodne umieszczenie myszy i podkładki.

Wyposażenie modelu Alloy FPS RGB w przełączniki Kailh Silver Speed to ważne rozszerzenie oferty klawiatur Alloy FPS firmy HyperX. Przełączniki te wymagają do aktywacji siły zaledwie 40 g, a ich żywotność to 70 milionów naciśnięć. Klawiaturę cechuje ponadto jaśniejsze i wyraźniejsze oświetlenie RGB, realizowane przez diody LED umieszczone w widoczny sposób na obudowach przycisków oraz pięć dostępnych poziomów jasności.

Alloy FPS RGB udostępnia także tryb Game Mode, który dla bezpieczeństwa wyłącza klawisz Windows oraz zapewnia 100-procentowy anti-ghosting i funkcję N-Key rollover. Dodatkową wygodę gwarantuje łatwo dostępne złącze USB do ładowania umieszczone z tyłu obudowy oraz odłączany pleciony przewód.

Klawiatura mechaniczna HyperX oferuje trzy własne profile podświetlenia, które można zapisać bezpośrednio w jej pamięci i korzystać z nich w dowolnym momencie – podobnie jak z ustawień makr. Oprogramowanie HyperX NGenuity pozwala na modyfikowanie ustawień oświetlenia RGB LED poszczególnych klawiszy1. Co więcej, zaawansowane narzędzia NGenuity obejmują także tryb Game Mode oraz ustawienia makr.

Mechaniczna klawiatura dla graczy HyperX Alloy FPS RGB jest dostępna w regionie EMEA w sieci sklepów partnerskich HyperX — zarówno stacjonarnych, jak i tych internetowych. Cena sugerowana przez producenta wynosi niecałe 110 euro. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

 

Specyfikacja mechanicznej klawiatury gamingowej HyperX Alloy FPS RGB

 

Klawiatura

Przełączniki klawiszy: Kailh

Typ: mechaniczna

Podświetlenie: RGB (16 777 216 kolorów)

Efekty świetlne: osobne podświetlenie RGB każdego klawisza i 5 poziomów jasności

Wbudowana pamięć: 3 profile

Typ złącza: USB 2.0 (2 złącza USB)

Przelotowe złącze USB 2.0: tak (tylko do ładowania telefonów komórkowych)

Szybkość raportowania: 1000 Hz

Anti-ghosting: 100% anti-ghosting

Key Rollover: tryb N-key

Sterowanie mediami: tak

Tryb Game: tak

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows® 10, 8.1, 8, 7

 

Przełączniki klawiszy

Kailh Silver Speed

Liniowe, siła aktywacji 40 cN

 

Przewód

Odłączany, pleciony

Długość: 1,8 m

 

Wymiary

Szerokość: 442,26 mm

Głębokość: 129,81 mm

Wysokość: 35,59 mm

Waga (klawiatura i przewód): 1100 g

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.