Home / Komputery mobilne i tablety / Surface Pro 4 – nowy ale czy nadal godny następca Pro 3?

Surface Pro 4 – nowy ale czy nadal godny następca Pro 3?

Surface Pro 4 08Nowy flagowy tablet Microsoftu, Surface Pro 4 został właśnie zaprezentowany, w związku z czym część z was może się zastanawiać, czym różni się od Surface Pro 3, który też nie jest aż tak stary, oraz czy dla wprowadzonych zmian go kupić właśnie teraz.

Jak się okazuje, nowy, odchudzony tablet kontynuuje tradycje swojego poprzednika i poprzez 30 procentowy wzrost wydajności połączony ze zmianami w wyglądzie i funkcjonalności, pozostawia wrażenie jeszcze lepszego, produktu, który Microsoft szczególnie dobrze dopracował.

Nowy 12,3 calowy ekran Surface Pro 4 jest tylko 0,3 cala większy od tego znanego z SP3, lecz poza tym posiada węższą ramkę. Natomiast sama jednostka mierzy tylko 8,4mm grubości (Pro 3 mierzył 9,1 mm grubości) i waży 766g.

Podstawowa wersja najnowszego tabletu Microsoftu została wyposażona w procesory Intel serii Core M, 4GB RAM oraz 128 GB dysk SSD, zaś topowa linia uwzględnia procesor Core i7, 16 GB RAM oraz 512 GB SSD. Ceny Surface Pro 4 zaczynają się od 899 dolarów a kończą w granicach 2800 dolarów. Oczywiście pomiędzy są wersje z Core i5 oraz 8 / 16 GB RAM, jak również dyskami 256 GB.

Surface Pro 4 09

Nieodzowną częścią tabletu jest Surface Pen, czyli stylus, który posiada podobnie do Surface Book 1024 poziomy nacisku, dzięki czemu będziemy pisali na tablecie tak komfortowo jak na kartce papieru. Dodatkowo można będzie dokupić końcówki stylusa imitujące np. długopis (z kuleczką w środku).

Jeśli tablet Surface, to oczywiście klawiatura Type Cover, która jednocześnie chroni sam tablet. Przyjemność jej używania w najnowszej odsłonie kosztować nas będzie 130 dolarów, lub 160 w przypadku gdy będziemy chcieli mieć w niej czytnik linii papilarnych. W nowej odsłonie klawiatura posiada lepiej usytuowane klawisze, które posiadają także większą głębie nacisku.

Tablet Microsoft Surface Pro 4 będzie można nabyć już od 26 października, lecz należy mieć na uwadze to, że niektóre jego konfiguracje będą dostępne w nieco późniejszym okresie.