Home / Komputery mobilne i tablety / Surface Book – pierwszy i zarazem dosyć drogi laptop Microsoftu

Surface Book – pierwszy i zarazem dosyć drogi laptop Microsoftu

Surface-Book

Microsoft Surface Book czyli świeża bułaczka jeśli chodzi o laptop giganta z Redmond, to 13 calowe urządzenie mobilne które zostało właśnie zaprezentowane.

Działający na zasadzie podobnej do hybryd Transformer, Surface Book może pracować zarówno jako laptop oraz tablet. Tak więc jako tablet uzyskamy funkcje znane z Surface Pro, zaś korzystając z bazy, tradycyjną klawiaturę, wielodotykowy touchpad,złącza w tym m.in. USB i dodatkową baterię, która powinna umożliwić naszemu urządzeniu pracę do 12 godzin..

Interesująca jest również kwestia mechanizmu łączącego bazę z tabletem, która wyczuwa intencje użytkownika i odłącza te dwa elementy. Zarówno tablet jak i baza wykonane są z aluminium, co wpłynęło na ich grubość wynoszącą 7,5 mm.

Sam ekran to 13,5 calowa jednostka z technologią wielodotyku i rozdzielczością 3000 × 2000 pikseli, i obsługuje aż 1024 stopnie nacisku, które są wykorzystywane przez stylus, gdy obudzi się w nas dusza artysty i zechcemy sobie porysować. Ekran ten też oferuje 267 ppi, co wielu z was przyzna, nie jest zbyt imponujące.

Lepiej jest już z pozostałymi podzespołami gdyż Surface Book posiada najnowsze procesory rodziny Skylake, a mianowicie Intel Core i7, dedykowaną grafikę NVIDIA GeForce GTX „Maxwell” z pamięcią DDR5, 16 GB pamięci RAM DDR4 , oraz 1 TB pamięci masowej. 

Wśród wspomnianych złączy, gniazd i połączeń sieciowych znalazły się m.in. USB 3.0 typu-C, czytnik kart SDXC, LTE (4G) oraz Wi-Fi 802.11ac.

W cenach zaczynających się od 1500 dolarów znalazły się preinstalowane Windows 10, Office 2016 oraz inne aplikacje z Windows Store. Mamy Nadzieję, że osłodzą one koszt zakupu, gdyż nie jest on najniższy z produktów dostępnych na rynku. Niezaprzeczalnie na korzyść Microsoft Surface Book przemawia wspomniany ekran, stylus oraz wysoka wydajność. Gdy nie zależy nam na rysiku, to możemy zastanowić się nad produktami firmy Apple, w tym MacBook.

Surface Book