Home / Aktualności / gry / Super Mario Run oraz Pokemon Go Plus trafią niebawem na iOS

Super Mario Run oraz Pokemon Go Plus trafią niebawem na iOS

super-mario-run-ios-03

Prezentację najnowszych smartfonów Apple trzeba było jakoś przyprawić, a co było by lepsze niż zapowiedź Super Mario Run oraz Pokemon Go Plus, czyli rynkowych hitów Nintendo.

W obu przypadkach można już mówić o sukcesie, gdyż firmie z Cuppertino udało się przekonać twórców tych gier do wyłączności (przynajmniej na chwilę obecną) do ich systemu iOS. Podczas prezentacji mowa była o iPhone 7 / 7 Plus, aczkolwiek i starsze modele smartfonów tej marki powinny bez problemów z tymi tytułami sobie poradzić.

Pokemon Go Plus chyba nikomu nie trzeba przybliżać. Warto jednak tylko napomnieć, że ta specjalna wersja dotyczy głównie smartwatcha Apple Watch, który ma ułatwiać łapanie Pokemonów. 

Super Mario Run z kolei to platformówka 2,5D z proceduralnie generowanymi poziomami, oraz zadaniem zdobywania jak największej ilości monet. W wersji na iOS (w tym na iPhony), Mario ma posiadać ułatwione sterowanie, dedykowane graniu przy użyciu jednej dłoni. W grze pojawi się też tryb “Toad Rally”, gdzie to będziemy mogli spróbować się z naszymi znajomymi (na tym samym poziomie) i zobaczyć kto jest lepszy.

Twórca gry Miyamoto poinformował, że gra będzie posiadała ustaloną cenę (bez ukrytych mikropłatności), a ona sama pojawi się w okolicach okresu świątecznego (czyli jeszcze w tym roku). Android ma otrzymać Super Mario Run w bliżej nieokreślonym terminie.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.