Home / Aktualności / Subskrypcja dla Windows 10? – Microsoft może żądać corocznych opłat

Subskrypcja dla Windows 10? – Microsoft może żądać corocznych opłat

Windows 10 tech Preview

Choć z miłym zaskoczeniem przyjeliśmy wiadomość o darmowej aktualizacji do Windows 10 dla posiadaczy Windows 8/8.1 oraz popularnej siódemki, to według najnowszych informacji coś jeszcze wisi w powietrzu.

Doszły bowiem do nas informacje, według których gigant z Redmond może wprawadzić w przyszłym roku opłaty podobne do tych znanych z Office 365, w których użytkownicy opłacać będą korzystanie z najnowszego systemu operacyjnego.

Subskrypcja dla Windows 10, bo o niej tu właśnie mowa, pojawiła się po tym jak serwis NeoWin zdobył informacje na temat znaku towarowego Windows 365 co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Poza tym darmowa aktualizacja do Windows 10 nie dotyczyć będzie firm i organizacji, które będą musiały normalnie wykupić licencję na najnowszy system operacyjny Microsoftu.

Jeśli doszłoby do płatnej subskrypcji Windowsa, to jakie byłoby wasze posunięcie? My rozważalibyśmy przejście na OSX lub dystrybucje Linuksa, gdyż nie wiemy jak wy ale lubimy płacić raz a nie w nieskończoność. Subskrypcja Xbox Live Gold nam wystarczy pod tym kątem.

windows-365-uspto-trademark-microsoft