Home / Aktualności / Stwórz swojego mutanta w grze NBA 2K15 na Xbox One lub PS4

Stwórz swojego mutanta w grze NBA 2K15 na Xbox One lub PS4

nba 2k15
NBA 2K15 to kolejne wcielenie najlepszej symulacji gry w koszykówkę z gwiazdami amerykańskiej NBA. W grze wprowadzono szereg udowskonaleń, które po zmianach w fizyce samej gry wprowadziły możliwość użycia własnej twarzy dla naszego zawodnika poprzez “zeskanowanie” jej za pomocą kamery np. PlayStation Camera czy Xbox Kinect z konsoli Xbox One.

Jak się jednak okazuje nie wszystko przebiega zgodnie z planem i zacne zamiary producentów gry produkują w rezultacie niekształcone twarze zawodników przypominające mutanty.

Pomimo tego, że funkcja Facescan, o której tu mówimy oferuje pewne wskazówki umożliwiające osiągnięcie zamierzonego efektu, to wymaga ona spełnienia szeregu warunków w tym wystarczającego oświetlenia. Dopasowywanie kamery poprzez jej przemieszczanie przed swoją twarzą także wydaje się wiele nie zmieniać. Wygląda na to, że oprogramowanie użyte w grze nie jest idealne czego rezultaty można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Problemem są także same kamery, które w przypadku obu konsol nie oferują najwyższych rozdzielczości, a tym samym idealnego odwzorowania twarzy i jej szczegółów.

A czy wy macie jakieś doświadczenia ze skanowaniem twarzy w tej grze i jakie osiągneliście rezultaty tego eksperymentu.


Źródło: Geek.com