Home / Aktualności / Studio Lionsgate wyprodukuje jednak film Monopoly

Studio Lionsgate wyprodukuje jednak film Monopoly

Jeśli myśleliście, że pewnych gier nie można po prostu przełożyć na adaptację filmową to się grub myliliście. Niech za przykład posłuży gra planszowa Monopoly, za którą bierze się studio Lionsgate znane m.in. z Hunger Games.

Gdy film został oficjalnie ogłoszony w 2015 roku, Lionsgate opublikowało streszczenie, które jest najlepsze lub najgorsze w zależności od twojego nastawienia. Oto ona:

„Historia opowiada o chłopcu z Baltic Avenue, który wykorzystuje zarówno Szansę, jak i społeczność w dążeniu do zarobienia fortuny, biorąc udział w zabawnej, pełnej przygód podróży, która polega na stworzeniu własnego szczęścia, dzięki czemu jesteś naprawdę bogaty i Oczywiście, unikając czasu Jail! „

Wcześniej ogłoszono, że Andrew Niccol, który otrzymał nominację do Oskara za The Truman Show, miałby napisć scenariusz do filmu Monopoly, ale nie jest to do końca jasne. Niektóre źródła twierdzą, że film będzie „wielkim, fascynującym dla publiczności filmem o wydarzeniach”. Czy tak się naprawdę stanie, czas pokaże.

Aktor i komik Kevin Hart, który niedawno pojawił się na pierwszych stronach gazet na swoich ostatnich tweetach, które spowodowały, że został zwolniony jako nowy gospodarz Oscara, zagra w żywej wersji gry planszowej.

Według The Hollywood Reporter, film powstaje już ponad dekadę, co podsumowuje stwierdzenie „piekielny proces jego rozwoju”. Mówi się, że najnowszy scenariusz dotyczy kobiety i jej młodego syna, którzy cofają się w czasie, aby udaremnić skorumpowanego biznesmena. To, czy nadal jest to historia tej najnowszej wersji z Hartem, jest niejasne. Jeśli chodzi o Hart, jednym z jego kolejnych wielkich filmów jest kontynuacja Jumanji: Welcome to the Jungle, która również opiera się na grze planszowej.

Film Monopoly będzie „filmem dla wszystkich grup wiekowych, wizualnie wystawnym, sympatyczny, pełen akcji i przygody”. Nie jest do końca jasne czy tak jak planszowy odpowiednik zniszczy relacje rodzinne i przyjacielskie.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.