Home / Aktualności / Strumieniowanie gier Steam już dostępne

Strumieniowanie gier Steam już dostępne

Strumieniowanie gier Steam

Strumieniowanie gier Steam zostało wreszcie zastosowane w najnowszej aktualizacji tej platformy. Od teraz nie będziemy musieli się fatygować do naszego komputera aby pograć w gry na nim zainstalowane, lecz za pomocą strumieniowego przesyłania skorzystać z nich czy to na laptopie czy urządzeniu wspierającym Steam.

Mieliśmy okazję przetestować tą nową funkcję i jesteśmy mile nią zaskoczeni. Choć sieć na jakiej mieliśmy okazję wypróbować strumieniowanie jest połączeniem wi-fi i sieci elektrycznej to nie było najmniejszych z tym problemów. Gry uruchamiały się szybko a grafika była płynna bez jakichkolwiek lagów spowodowanych przepustowością łącza.

Aby skorzystać ze strumieniowania należy zalogować się na obu urządzeniach na swoje konto Steam, a następnie wybrać z listy naszych gier tą w którą chcemy grać, a która jest zainstalowana na zdalnym komputerze.

Dotychczas główną metodą na takie granie była funkcja zdalnego pulpitu, która nie pozwalała na tak swobodne i w pełni kompatybilne uruchamianie gier z drugiego komputera.

Polecamy i wam wypróbować strumieniowanie gier Steam na swoich słabszych maszynach, na których ze względu chociażby na specyfikację nie mogliście tego dotychczas zrobić. Dajcie nam znać w komentarzach co o niej sądzicie oraz czy mieliście jakieś z tym problemy.

strumieniowanie-gier-Steam