Home / Aktualności / Strix SCAR Edition i Hero Edition czyli nowe laptopy od Asusa

Strix SCAR Edition i Hero Edition czyli nowe laptopy od Asusa

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentował dzisiaj nowe wersje laptopów Strix SCAR Edition i Hero Edition, kolejne edycje cenionych laptopów gamingowych, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o grach typu FPS i MOBA.

Te wydajne maszyny wyróżniają się nową, kompaktową konstrukcją obudowy. Z przodu umieszczono zupełnie nowy pasek świetlny, w pełni konfigurowalny za pomocą funkcji Aura Sync. Oba laptopy są wyposażone w pierwsze tego typu na świecie 144 Hz matryce ze smukłą ramką i ultraszybkim czasem reakcji (GTG) na poziomie 3 ms. Dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu uzyskano efektowną konstrukcję, a przy tym do minimum zmniejszono także rozmiary obudowy. Oba laptopy są o 2,33 cm węższe niż ich poprzednie wersje, a co najważniejsze udało się tego dokonać bez konieczności poświęcania cennej powierzchni ekranowej. Są one również lżejsze, z wagą na poziomie tylko 2,4 kg, co zapewnia wygodną rozrywkę mobilną.

Oba laptopy dysponują też klawiaturami gamingowymi HyperStrike Pro oraz technologią HyperCool Pro, która pomaga chłodzić zainstalowane w nich wydajne CPU i GPU. Są to jedne z pierwszych laptopów na świecie wyposażonych w wieloantenowe systemy Wi-Fi, oferujące udoskonaloną łączność. Charakteryzuje się ona konstrukcją inspirowaną klawiaturami desktopowymi i oferuje podobne funkcje, w tym cztery klawisze skrótów, konfigurowalne i kompatybilne z Aura Sync podświetlenie RGB w czterech strefach, jak również ergonomicznie zaprojektowane klawisze z nasadkami z zakrzywieniem o głębokości 0,25 mm.

Ekskluzywna technologia ROG Overstroke zapewnia wczesny punkt wysyłania sygnału oraz wydłużony dystans po jego wysłaniu dla szybkiego, precyzyjnego i wygodnego korzystania z klawiatury. Laptopy mają również specjalnie wyróżnioną grupę klawiszy WASD (SCAR Edition) lub QWER (Hero Edition), z przezroczystymi nasadkami klawiszy i technologią N-key rollover.

SCAR Edition i Hero Edition to jedne z pierwszych na świecie laptopów gamingowych wyposażonych w wieloantenowe systemy Wi-Fi dla zapewnienia bardziej stabilnej rozgrywki online. Opatentowana technologia ROG RangeBoost wykorzystuje system z połączeniem czterech anten – umieszczonych z przodu i z tyłu laptopa – wraz z wyjątkowym algorytmem, który stale skanuje i wybiera najlepszą w danym momencie parę anten w celu pokrycia wszelkich martwych punktów. Rezultatem jest o 30% większy zasięg niż w przypadku konfiguracji dwuantenowych. Najnowszy standard Wi-Fi 802.11ac Wave 2 zapewnia prędkości transmisji sięgające 1,7 Gb/s[i] – czyli 2 razy wyższe niż w standardzie 802.11ac 2×2 i 12 razy wyższe niż przy połączeniach 802.11b/g/n.

Jeśli chodzi o specyfikację, bo to chyba nas wszystkich najbardziej interesuje to nowe laptopy gamingowe Strix są napędzane procesorami Intel Core ósmej generacji Intel Core i7-8750H (w maks. konfiguracji) i wyposażone w maks. 32 GB pamięci DDR4 2666 MHz oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 lub GTX 1070. W zakresie opcji dyskowych nowe laptopy mogą być wyposażone w dysk M.2 NVMe PCIe 3.0 x4 o maksymalnej pojemności 512 GB oraz dysk Seagate FireCuda typu solid-state hybrid drive (SSHD) o pojemności 1 TB.

Przedsprzedaż modelu ASUS ROG Strix SCAR Edition ruszy w Polsce jeszcze w czerwcu.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.