Home / Aktualności / Sterowniki Radeon Software Adrenalin 18.7.1 już są – wzrost wydajności i poprawki błędów

Sterowniki Radeon Software Adrenalin 18.7.1 już są – wzrost wydajności i poprawki błędów

AMD wprowadziła dziś najnowszą wersję swojego oprogramowania Radeon Software Adrenalin. Sterowniki w wersji 18.7.1 oferują optymalizację pod kątem gry “Earthfall” – 28% przyrost wydajności na Radeonie RX Vega 56 i 28% większą wydajność w przypadku RX 580 8 GB (rozdzielczość 1440p). Jeśli chodzi o 1080p, to sterowniki oferują wzrost liczby klatek do 27 procent na kartach RX 560 4 GB.

Sterowniki poprawiły również szereg błędów, w tym błędy wyświetlania w “Fortnite Season 5” podczas renderowania  rzucanych przez gracza gwiazdek. Usunięto także migotanie ekranu zauważone na “Hellblade: Senua’s Sacrifice”. Poza tym oprogramowanie naprawia błąd związany z nie wszystkimi zgodnymi trybami wyświetlania pojawiającymi się w systemie Windows; wolniejszą od oczekiwanej wydajność w programie Corel Draw czy czarny ekran podczas rozruchu na ekranach podłączonych przez DisplayPort. AMD informuje też, że  ponadto błąd związany z pozostającymi na wysokim poziomie zegarami (to jest nie buforowanie przy niższych stanach mocy), przy zmianie rozdzielczości lub częstotliwości odświeżania.

Sterowniki można pobrać tutaj.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.