Home / Aktualności / Sterowniki Radeon Adrenalin Edition 18.5.1 wprowadzają wsparcie dla procesorów Ryzen APU

Sterowniki Radeon Adrenalin Edition 18.5.1 wprowadzają wsparcie dla procesorów Ryzen APU

AMD ukończyło właśnie prace i udostępniło najnowsze sterowniki Radeon Adrenalin Edition 18.5.1 dla swoich kart, w których wprowadziło m.in. wsparcie dla  procesorów APU z rodzinyRyzen (Raven Ridge) oraz PlayReady 3.0. Czerwoni ulepszyli także współpracę swoich sterowników z systemem Windows 10, po ostatniej, kwietniowej aktualizacji.

Jakkolwiek zapewne wszyscy z radością powitają wsparcie APU AMD, tak PlayReady 3.0, które jest  zabezpieczeniem DRM od Microsoftu, z pewnością przypadnie do gustu mniejszej rzeszy użytkowników. Niemniej jednak, zabezpieczenie to umożliwia odtwarzanie filmów Netflix w rozdzielczości 4K i HDR. Nowe drivery Adrenalin Edition 18.5.1 umożliwiają tą opcję dla kart Radeon RX serii 400 oraz 500.

Sterowniki AMD to także wsparcie układów Ryzen 5 2400G and 2200G z wbudowanymi chipami graficznymi Vega, które wymagały poprzednio używania innych sterowników. 

Pośród poprawionych przez sterowniki Radeon Adrenalin Edition 18.5.1 błędów, znalazły się m.in. zmniejszony czas ładowania gry Destiny 2, eliminacja rwania ekranu na niektórych wąskoramkowych monitorach wykorzystujących FreeSync, nieprawidłowe odtwarzanie filmów z Netflix w przeglądarce cz też błedy strumieniowego przesyłania czy wrzucania filmów przy użyciu Radeon ReLive na Facebooka.  Biały ekran na niektórych mapach w grze The Crew także nie powinien się już pojawiać. 

Najnowsze drivery można pobrać już teraz z tego linku – Sterowniki Adrenalin 18.5.1 dla kart Radeon.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.