Home / Aktualności / Sterowniki Nvidia 425.31 wprowadzające obsługę Ray-Tracing do kart GTX serii 10 i 11 już dostępne

Sterowniki Nvidia 425.31 wprowadzające obsługę Ray-Tracing do kart GTX serii 10 i 11 już dostępne

Nvidia oficjalnie wypuściła pierwszy zestaw sterowników 425.31, które wprowadzają ray tracing do kart graficznych innych niż RTX, a dokładnie dedykowanych serii GTX. Oczywiście nie każda karta GTX jest obsługiwana, ale większość modeli z linii Pascala jest, począwszy od 1060 (6 GB) aż do Titan XP. W grupie szczęśliwców znajdą się także posiadacze ostatnio wydanych GTX 1660 i 1660 Ti, a także Titana Volta.

Nvidia jest przekonana, że te karty będą w stanie „zliczać tylko niskie promienie” w grach ze śledzeniem promieni. Zaletą procesorów graficznych RTX jest oczywiście ich dedykowany rdzeń RT.

Sterowniki w wersji 425.31 są już dostępne do pobrania i poza wspomnianym wsparciem Ray-tracing oferują również wsparcie dla Anno 1800. Nowe drivery zostały wprowadzone do obiegu niemalże równolegle z udostępnionymi trzema demami RTX, o których pisaliśmy wczoraj. 

Szeroka gama gier, które obsługują technologię Ray-Tracing (aż trzech), teraz zostanie również zauważona przez posiadaczy kart NVIDIA serii 10 i 11, którzy będą chcieli wypróbować raytracing na własnej skórze. Oczywiście nie radzimy się wpadać w głębokie stany ekscytacji, gdyż wydajność ze śledzeniem światła i cieni nie będzie na kartach innych niż RTX zbyt wysoka.

Sterowniki NVIDIA 425.31 można pobrać stąd.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.