Home / Aktualności / SteelSeries Stratus Duo – ciekawy kontroler do gier dla PC i smartfonów

SteelSeries Stratus Duo – ciekawy kontroler do gier dla PC i smartfonów

Jeden z czołowych producentów profesjonalnego sprzętu dla graczy SteelSeries, zaprezentował dziś nowy, pełnowymiarowy, wieloplatformowy kontroler o nazwie Stratus Duo. Gracze mogą wybierać między bezprzewodową łącznością 2.4GHz, aby połączyć się z systemem Windows, a Bluetooth, aby korzystać z systemu Android, Oculus Go czy Samsung VR. 

Ważne jest to, że kontroler nie ma problemów z platformą Steam, co pozwoli nam grać w tysiące tytułów, które wspierają kontrolery, a także cieszyć się z trybu Steam Big Picture oraz SteamLink w przypadku gry na dużym ekranie. Dołączony do zestawu odbiornik oferuje solidną bezprzewodową łączność 2.4GHz z naszym komputerem. Warto też wspomnieć iż Stratus Duo nie wymaga dodatkowego oprogramowania – wystarczy po prostu wyjąć produkt z pudełka, wybrać odpowiednią formę łączności i grać.  

SteelSeries Stratus Duo posiada podobne rozmiar i układ przycisków do kontrolerów konsolowych. Jego design został jednak ulepszony i wiele czerpie z modelu Stratus XL, oferując m.in. nową technologię spustów – Magnetic Hall Effect, która zapewni ich trwałość i precyzję. Solidne i płynne granie gwarantują również klikalne analogowe joysticki. Kontroler jest zasilany baterią litowo-jonową o żywotności ponad 20 godzin na jednym ładowaniu. W zestawie znajduje się przewód Micro USB o długości 1.8 metra.

Ci którzy posiadają już akcesoria tej marki w tym uchwytem SteelSeries SmartGrip ucieszą się bowiem Stratus Duo jest kompatybilny z nim kompatybilny. Dzięki temu gracze mogą w łatwy i szybki sposób przymocować smartfon do kontrolera. 

Stratus Duo jest już dostępny w oficjalnym sklepie internetowym SteelSeries.com w cenie niecałych 300 zł, a jeśli chodzi o Polskę to nowy kontroler do wybranych sklepów w Polsce trafi już w marcu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.