Home / Peryferia / Myszki / SteelSeries Rival 100 – mniejszy ale wcale nie gorszy brat Rival 300

SteelSeries Rival 100 – mniejszy ale wcale nie gorszy brat Rival 300

Rival_100_Mouse_Color_Variations_01

SteelSeries Rival 100, to świeżo zaprezentowana mysz dla graczy, którą stworzono na bazie wyjątkowo popularnego Rivala 300 (znanego również jako Rival). Nowy model oferuje o 40 proc. lepszą precyzję śledzenia ruchu od topowych myszek konkurencji w swojej kategorii, oraz jest od nich o 33 proc. szybszy.

SteelSeries Rival (obecnie Rival 300) zajmuje w Polsce czołowe miejsca sprzedaży w kategorii myszy dla graczy. Firma SteelSeries, wsłuchując się w głos fanów, ekspertów oraz profesjonalnych e-sportowców, stworzyła mysz Rival 100, której projekt opiera się na modelu Rival (Rival 300).W porównaniu do poprzednika, Rival 100 jest mniejszy oraz posiada synchroniczną budową z układem przycisków dla praworęcznych graczy. Niezmienne pozostały: dwustrefowe podświetlenie RGB, 6 w pełni programowalnych przycisków czy specjalna antypoślizgowa powłoka na bokach myszki.

W Rival 100 umieszczono sensor optyczny, który został opracowany przez inżynierów SteelSeries oraz specjalnie dostosowany do tego właśnie modelu. Dzięki temu możliwe było osiągnięcie najlepszych rezultatów i funkcji w danej kategorii cenowej, w tym m.in.:
• Zerowa akceleracja sprzętowa: Rival 100 zapewnia prawdziwą precyzję śledzenia ruchów 1:1. Gracz ma pewność, że o ruchu wskaźnika myszy decyduje wyłącznie użytkownik.
• Zoptymalizowanylift-off distance: Kiedy gracz wykonuje długi ruch myszą, dojeżdżając do końca podkładki, musi on podnieść urządzenie i wrócić nim na odpowiednie miejsce, aby móc kontynuować. W grach, w których liczy się refleks, a na podjęcie decyzji są sekundy, czas reakcji ma ogromne znaczenie. Dlatego im wyżej użytkownik musi podnosić mysz, aby nie zareagował sensor, tym gorzej. Rival 100 oferuje zoptymalizowany, niski lift-off distance, który osiągnięto bez zmniejszania wydajności sensora.
• Wytrzymałość: Żywotność przełączników w przyciskach Rival 100 określono na ponad 30 milionów kliknięć.

Z zewnątrz, myszka prezentuje oczywiście ergonomiczny, synchroniczny kształt z układem 6 przycisków dostosowanym dla praworęcznych graczy, pasuje do każdego rodzaju chwytu. Z kolei antypoślizgowa powłoka na bokach myszy zapewni komfort i pewną kontrolę nawet podczas najbardziej dynamicznych rozgrywek. Dodatkowo w całej serii Rival (Rival 100 i 300) wymieniono materiał wspomnianej powłoki, dzięki czemu nie występuje już problem wycierającej się wierzchniej warstwy.

SteelSeries Rival 100 jako jedyna mysz w swoich kategorii oferuje tak rozbudowane możliwości wyboru podświetlenia RGB, jego trybów i wariantów. Dzięki darmowemu oprogramowaniu SteelSeries Engine użytkownik może skorzystać ze wspomnianych funkcji podświetlenia, mapowania przycisków, indywidualnych ustawień sensora czy trybu GameSense, który w czasie rzeczywistym pokazuje na wybranych urządzeniach SteelSeries postępy w grze.

Mysz Rival 100 jest już dostępna w sklepach w sugerowanej cenie 159 zł.

Rival_100_Mouse_Back_Angle_01 Rival_100_Mouse_Side_Left_01 Rival_100_Mouse_01