Home / Aktualności / gry / Steampunkowa gra Frostpunk od twórców This World of Mine już niebawem

Steampunkowa gra Frostpunk od twórców This World of Mine już niebawem

Frostpunk

11 Bit Studios, twórcy gry This War of Mine, opowiadającej nietypową historię wojenną, gotowe jest na kolejną grę, którą będzie steampunkowa produkcja Frostpunk.

W najnowszym wytworze twórczości studia zobaczymy rzeczywistość, w której ludzie muszą sobie radzić po całkowitym zamarznięciu ziemi. Co więcej, ludzkość aby przetrwać musi jak najlepiej wykorzystać maszyny parowe, walczyć z niskimi temperaturami. W grze ponadto ma pojawić się element moralności, co powinno przełożyć się albo na silniejsze albo słabsze społeczeństwo (mniej, bardziej ludzkie).

Ponad powyższe twórcy implementują w Frostpunk elementy zarządzania i strategii, aczkolwiek jak twierdzą twórcy, a wśród nich Michał Drozdowski, głównym motorem napędowym ich produkcji będzie podejmowanie decyzji. Przedstawiony świat jest również interesujący, ze światem w zimnych, oraz ludzkością w ciepłych kolorach. Przekonującym elementem ma być również historia o zamrożonym świecie, co jak by nie było jest przecież możliwe. Ty samym chcą oni pójść o krok dalej niż w przypadku This World of Mine. To jednak nie powstrzymuje 11 Bit Studios w jeszcze większym rozszerzaniu swoich wizji.

Gra Frostpunk ma pojawić się na komputery PC już w 2017 roku. Na razie twórcy przygotowali dla nas intrygujący zwiastun, do obejrzenia którego gorąco zachęcamy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.