Home / Aktualności / Steamboy – konsola Steam W mobilnym wydaniu

Steamboy – konsola Steam W mobilnym wydaniu

steamboy
Steamboy czyli mobilna konsola Valve działająca pod kontrolą SteamOS została wanie oficjalnie zaprezentowana, a właściwie jej zwiastun. Na fizyczne pojawienie się tej konsoli musimy niestety poczekać do 2015 roku, ale nie wiadomo kiedy dokładnie.

Co jednak wiadomo o Steamboy? Chociażby to, że jest ona pierwszą nie stackjonarną konsolą Steam Machine, że posiadać ma czterordzeniowy procesor (istnieje ewentualność na procesor AMD A4 lub Intel Atom) wsparty 4GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci masowej.

Naszym zdaniem wielce prawdopodobna jest funkcja działania podobna do Nintendo Wii U, w której urzytkownicy wykorzystują podręczną konsolę jako kontroler ruchu grając na telewizorze oraz posiadają możliwośc synchronizacji stanu gry.

 A co wy myślicie o całym tym pomyśle przeniesienia Steam machine na platformę mobilną? Czy uważacie to za powielanie starego już pomysłu czy jest to waszym zdaniem unikalne rozwiązanie, które ma szansę na powodzenie? Czekamy na wasze komentarze po obejrzeniu poniższego zwiastunu.