Home / Aktualności / CES 2014: Steam Machines. Szczegóły pierwszych komercyjnych konsol

CES 2014: Steam Machines. Szczegóły pierwszych komercyjnych konsol

Tegoroczny CES 2014 obfituje w wiele premier a Steam Machines są bez wątpienia jednymi z nich. Tym bardziej, że wielu producentów podchwyciło pomysł i platformę Valve jako możliwość zaistnienia na rynku konsol lub też po prostu generowania zysków w tej lukratywnej branży.

Steam Machines

Valve podpisało umowy na produkcję konsol Steam Machines z 14 producentami sprzętu, wykorzystującego system operacyjny SteamOS oraz korzystających ze kontrolera Steam Controller. Wśród wspomnianych producentów zobaczyć można było m.in. Alienware, Digital Storm, GigaByte, Zotac oraz wielu innych.

Ceny Steam Machines, produkowanych przez te firmy mają zaczynać się od 499 dolarów aż do oszałamiających 6000 dla tych z obszernym portfelem. Oczywiście specyfikacje różnią się w zależności od ceny co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Dobrą wiadomością jest ta, że dużą część konsol będzie można konfigurować co umożliwi ścisłe dopasowanie specyfikacji do naszego budżetu.

Gabe Newell, jeden z pracowników odpowiedzialny za projekt Steam Machines określił konsolę Valve  jej możliwości jako idealne odzwierciedlenie możliwości jakie każdy gracz oczekuje i które nie kończą się na ich salonach lecz sięgają dużo dalej.

Podkreślił on również jak wielką kolekcję gier (ponad 3 tys tytułów) platforma posiada a także liczbę 65 milionów aktywnych użytkowników na Steamie. W wielu przeróżnych konfiguracjach  Newell widzi dla graczy możliwości w postaci wyboru, która przełoży się na ich większą satysfakcję ich nową konsolą jak również całym systemem Valve.

Dostępność konsol określono na późniejszy okres tego roku.

Steam Machines 1
Steam Machines 2
Steam Machines 3
Steam Machines 4
Steam Machines 5
Alternate oraz Cyberpowerpc

Źródło: ArcadeSushi