Home / Aktualności / Steam Deck trafi do pierwszych klientów już 28 lutego

Steam Deck trafi do pierwszych klientów już 28 lutego

Długo oczekiwana przenośna konsola do gier Valve, Steam Deck, oficjalnie pojawia się 25 lutego. Zgodnie z najnowszymi informacjami Valve, firma planuje rozpocząć wysyłanie naszych jednostek Steam Deck do klientów, którzy po raz pierwszy zamówili swoje jednostki w przedsprzedaży 25 lutego, a czas przybycia powinien wynosić trzy dni. Oznacza to, że 28 lutego klienci będą mieli w swoich rękach Steam Deck. Jeśli chodzi o jednostki prasowe dla recenzentów, firma rozpoczęła już wysyłkę jednostek recenzenckich do wybranych partnerów medialnych. Embargo na recenzję Steam Deck ma również wygasnąć 25 lutego, co oznacza datę, kiedy będziemy mogli zobaczyć pełen potencjał niestandardowego SoC Van Gogha od AMD.

Dla przypomnienia, procesor Van Gogh zawiera cztery rdzenie Zen 2 z ośmioma wątkami, działające z częstotliwością 3,5 GHz. Układ graficzny to zasilany ośmioma jednostkami RDNA2 CU o taktowaniu 1,6 GHz, co oznacza, że ​​chip może obsługiwać nawet bardziej wymagające gry. Cena podstawowego modelu zaczyna się od 399 dolarów, zaś konfiguracja z najwyższej półki kosztuje nawet 649. To właśnie w niej znajdziemy bardziej rozbudowane opcje pamięci / przechowywania w stosunku do uboższej wersji. 

A czy wy zdecydowaliście się zaryzykować i kupić Steam Deck?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.